• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bir yanda ölüm bir yanda umut

Bir yanda ölüm bir yanda umut

13.03.2018, 23:09

Türk askerini Suriye'de sivilleri katletmekle itham eden hainlerin, çocukları nasıl kullandıkları terör inlerinden çıkan fotoğraflarla bir kez daha belgelendi. PKK'nın yıllardır başvurduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde çocuk yaştaki kişileri kaçırarak savaştırma eylemleri, terör örgütü tarafından Suriye'nin kuzeyinde yine uygulanıyor. Afrin'de etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerlerinde ve barınma yerlerinde ele geçirilen fotoğraf makinelerinden çıkan hafıza kartları ile dokümanlar, terör örgütünün küçük yaştaki çocuklara verdiği silah eğitimlerini ve dağdaki yaşamlarını ortaya koyarken, hainlerin 13-17 yaşlarındaki çocukları ailelerinin elinden zorla alıp nasıl kullandığını da bir kez daha gösterdi.Terör örgütünün ailelerinden kopararak zorla savaştırdığı çocuklar, uluslararası raporlarla belgelenmesine rağmen dünya devletleri ise sessizliğini koruyor.

BİR YANDA UMUT

Zeytin Dalı Harekatı'nda terörden arındırılan Cinderesi'ne bağlı Deyr Ballut köyünün sakinleri, YPG/PKK zulmü altında yaşadıkları korku dolu günleri unutup normal hayatlarına dönmeye çalışıyor. Kurtarılan köylerde, Mehmetçik ve ÖSO birlikleri ilk olarak sivillerin zarar görmemesi için teröristlerin döşediği mayın ve el yapımı patlayıcıları imha ediyor. Türk kurum ve kuruluşlarınca halkın gıda, barınma ve sağlık ihtiyaçları karşılanıyor. Karşılarında Türk askerini görünce büyük sevinç yaşayan bölge halkı, Mehmetçik'in merhametine sığınmanın huzurunu yaşıyor. Köy sakinlerinden Saddam El Hasem, "YPG/ PKK'dan çok zalimlik gördük. Elhamdülillah Türk askeri bizi sahiplendi. Şu an emin ellerdeyiz. Bize Recep Tayyip Erdoğan sahip çıktı. Ezan bile yoktu. Ekmek, su, yemek hepsi geldi. Her şeyimiz tamam oldu" dedi.

Bir yanda ölüm bir yanda umut haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN