• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

’nin kuzeyini katil sürülerine bmayız

Suriye’nin kuzeyini katil sürülerine bırakmayız

13.03.2018, 17:17 Güncelleme Tarihi: 14.03.2018, 00:18

, İyilik Ödülleri Programı’nda Afrin operasyonu ile ilgili konuştu. Erdoğan, “Kara propagandaya aldırmadan, Afrin’i, ’i ve ’nin kuzeyini katil sürülerinden temizleyeceğiz. Bölgedeki kardeşlerimizi terör zulmünden kurtaracağız” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen İyilik Ödülleri Programı'nda Afrin operasyonu ile ilgili konuştu. Erdoğan, "Adalet ve merhametten taviz vermeden, kara propagandaya aldırmadan, Afrin'i, Münbiç'i ve Suriye'nin kuzeyini bu katil sürülerinden temizleyeceğiz. Hem bölgedeki, Kürt, Arap, Türkmen kardeşlerimizi terör örgütlerinin zulmünden kurtaracak hem de Suriye'nin yeniden inşasına yönelik adımlar atacağız" dedi. Erdoğan, şöyle devam etti:

BİZİM FARKIMIZ BU

TSK gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla vatanın güvenliğini temin ediyor. Sivilleri canlı kalkan yapan, tuzaklarla çocukları katleden terör örgütünün makyajı tel tel dökülüyor. Şu an itibarıyla 3400 teröristi etkisiz hale getirdik. Afrin'e girdik, giriyoruz, çok bir şey kalmadı. Biz Afrin'i gerçek sahiplerine teslim etmek için giriyoruz. Adalet ve merhametten taviz vermeden, kara propagandaya aldırmadan, Afrin'i, Münbiç'i ve Suriye'nin kuzeyini bu katil sürülerinden temizleyeceğiz. Hem bölgedeki, Kürt, Arap, Türkmen kardeşlerimizi terör zulmünden kurtaracak hem de Suriye'nin yeniden inşasına yönelik adımlar atacağız. Siz bombalarla Doğu Guta'da binlerce, çocuk, yaşlı, kadını öldürürken, Suriye'de bir milyon insanı öldürürken, biz sadece mazlumlara yardım eli uzatıyoruz, aradaki fark bu. Biz sivilleri hiçbir zaman hedef almadık. Sivilleri hedef alsaydık, Afrin çoktan düşmüştü beyler. Ama bunlar için hiç fark etmez, bomba yağdırıyorlar. Biz hassasiyetle yola devam edeceğiz.

DİYANET'İN ALANI

Birileri son zamanlarda birçok şey söylüyor. Onların hepsi Diyanet'in ilgi alanı, gereğini yapacaklardır. Bazı ukalalar dolaşıyor etrafta, hadisler üzerinde, yok şöyleydi böyleydi gibi laflarla dolaşıyor. Hocalarımızın İslam'ı anlatırken çok daha dikkatli olması gerekiyor. Diyanet camiamızın Türkiye'nin dört bir yanındaki mensupları ile alanı hiçbir zaman boş bırakmayacaklar.

GENÇLERİMİZİN MANKURTLAŞMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Sosyal medyanın maksadı aşacak şekilde kullanıldığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: "İnternetin parıltısına kendimizi kaptırmayacağız. Birileri bizi ısrarla, FETÖ, DEAŞ ve Boko Haram'ın sapık din anlayışlarına mahkum etmeye çalışıyor. İslam ümmeti olarak şunu görmemiz gerekiyor.
Birileri bizi kendi dinimizin kavramları ile, kendi dinimize mensup görünenlerle vurmaya çalışıyor. Mesele beyaz pirincin içindeki beyaz taşı bulup çıkarmaktır. Gençlerimizin üç beş şarlatanın elinden mankurtlaşmasına asla müsaadet etmemeliyiz. Modern Hasan Sabbah'ların sapık anlayışları ile Neo Haşhaşilere çevirmesine izin vermemeliyiz. Din eğitimine önem vermeliyiz. Hocalarımızın evvela kendilerini çok iyi yetiştirmeleri sonra bu birikimlerini insanlara aktarmaları gerekiyor."

Suriye’nin kuzeyini katil sürülerine bırakmayız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN