• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kadavracı profesöre mobbing soruşturması

Kadavracı profesöre mobbing soruşturması

17.03.2018, 23:10 Güncelleme Tarihi: 18.03.2018,00:31

Dokuz ’nde görevli Prof. Dr. , 4 kadavrayı izin almadan ders vermek için anlaştığı başka üniversiteye verince skandal patlamıştı. Mağden, bir bayan doktora da uygulamış

İzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Mağden'in üniversiteye ait 4 kadavrayı izin almadan İstanbul Okan Üniversitesi'ne verdiğinin ortaya çıkmasıyla patlayan skandalda yepyeni bir gelişme daha ortaya çıktı. Yeni Asır'ın özel haberleri günlerce yazılı ve görsel medyada gündem yaratırken, kadavra skandalının baş aktörlerinden Prof. Dr. Orhan Mağden'in bir bayan mestektaşına mobbing uyguladığı ve bayan doktorun şikayeti sonrası mobbing soruşturması açıldığı öğrenildi. Yetkililer Orhan Mağden hakkında kadavra skandalı dahil açılan 6 idari soruşturmanın tamamlanmak üzere olduğunu dile getirdiler.

YENİ ASIR GÖRÜNTÜLEDİ

Prof. Doktor Orhan Mağden'in açığa alınıp, eğitim verdiği binaya giriş yasağı konmasına rağmen Kıbrıs İlim Üniversitesi'nde ders verdiğini de Yeni Asır ortaya çıkarmıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü'nün ve Tıp Fakültesi Dekanlığı'nın skandal nedeniyle kadavra salonlarına da ilk kez Yeni Asır girmişti. Yeni Asır Haber Müdür Yardımcısı Fatih Şendil, kadavra skandalının yaşandığı bu salonlara girip incelemelerde bulunmuştu.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Dr. Mete Edizer ise 2008 yılından önceki kadavra listesine ulaşamadıklarını belirterek şunları aktardı: Kadavra soruşturması ile birlikte hocamız hakkında halen devam eden 6 soruşturma var. Bunların tamamlanmasına az kaldı. Biri de mobbing davası. Bilimsel çalışmalarına izin verilmediği için Doç. Nükhet Karabekir, Orhan Mağden'in kendisine mobbing (Psikolojik şiddet) yaptığını ileri sürdüğü için şikayetçi oldu. Biz de bu mobbing iddiası ile hakkında soruşturma açtık.

FATİH ŞENDİL

Kadavracı profesöre mobbing soruşturması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN