• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’dan ders gibi paylaşımı

TSK’dan ders gibi Afrin paylaşımı

19.03.2018, 23:55

GENELKURMAY Başkanlığı, Afrin üzerinden Türkiye'ye karşı karalama kampanyası yürüten bazı kesimlere sosyal medyadan cevap verdi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve desteğindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından, Suriye'nin Afrin bölgesindeki terörist unsurlara yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin şehir merkezi, TSK ve ÖSO kontrolüne geçti.

'SİVİLLER DOKUNULMAZDIR'

AMERİKA Birleşik Devletleri başta olmak üzere batılı ülkeler gelişmeleri çarpıtmaya ve şanlı Türk ordusuna karşı kara propaganda yürütmeye devam ederken, Genelkurmay Başkanlığı bu çirkin saldırılara fotoğraflı paylaşım ile cevap verdi. ABD ve farklı güçler tarafından gerçekleştirilen Rakka, Musul, Doğu Guta ve Halep operasyonlarına atıfta bulunulan paylaşımda Afrin'in son durumuna işaret edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından Afrin ilçe merkezinin ele geçirilmesine ilişkin yapılan paylaşımda, "Sivil, masum kişiler, çevre, tarihi eserler, dini ve kültürel yapılar Türk Silahlı Kuvvetleri için dokunulmazdır" değerlendirmesine yer verildi. Paylaşımda ayrıca, Suriye rejimi, terör örgütleri ve bazı emperyalist güçlerce yerle bir edilen Musul, Halep, Rakka ve Doğu Guta'ya dair fotoğraflara da yer verildi.

TÜRK ORDUSU'NUN FARKI

TSK'NIN paylaşımında; Halep, Rakka, Doğu Guta ve Musul kentleri diğer ülkelerin harekatları sonrası harap şekilde görülüyor. Afrin kent merkezinin ise harekat sonrası zarar görmeden, harekat öncesi halinde kalması, Türkiye'nin nasıl titiz şekilde çalıştığını ve insancıl bir harekat yürüttüğünü gözler önüne serdi.

HAREKAT SONRASI AFRİN

TSK’dan ders gibi Afrin paylaşımı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN