• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kaçış noktası hedefte

Kaçış noktası Tel Rıfat hedefte

21.03.2018, 23:05

Afrin’i tamamen ele geçiren ve birlikleri ilçede arama tarama faaliyetlerini sürdürürken, bir yandan da teröristlerin kaçış noktası ’ı hedefe aldı. Bölgeye kara harekatı için geri sayım başladı

FATİH ŞENDİL

Zeytin Dalı Harekatı'nın 58. gününde Afrin'de tam hakimiyeti sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin-Halep arasında geçiş noktası olan Tel Rıfat da PKK/PYD terör örgütünden temizlemek için harekete geçti.

ELLER TETİKTE

Afrin sonrası Münbiç'e yönelik operasyonun Tel Rıfat'ta kontrolün sağlanmasının ardından yapılması bekleniyor. Çünkü Afrin'den kaçan ancak Münbiç'e ulaşamayan teröristlerin büyük bir bölümü Tel Rıfat'ta saklanıyor.
Zeytin Dalı ile Fırat Kalkanı bölgesinin tam ortasında bulunan Tel Rıfat, Halep'e kuzeyden 40 km uzaklıkta yer alıyor ve Afrin'deki terör yapılanmasının nefes borusu olarak biliniyor. Rusların 24 Ocak'ta terk ettiği kasabaya 10 bin ÖSO askerinin kaydırıldığı ve girmek için elleri tetikte beklediği öğrenildi.
Esad rejimi, halen Afrin'den çekilen Rus askerleriyle birlikte Tel Rıfat'ın güneyinde bulunuyor. Bölgeye bomba yağdıran Türkiye'nin buraya yönelik kara operasyonu ise her an başlayabilir. Türkiye ile Halep arasındaki lojistik hattın geçiş noktası üzerinde bulunan Tel Rıfat ve Minnığ Havaalanı terör örgütü için önemli merkezler olarak biliniyor.

TİMLER AFRİN'İ DİDİK DİDİK ARIYOR

TSK Afrin ilçe merkezinde terör örgütünün kullandığı sığınak ve silah depolarını arıyor.
Teröristlerin ilçe girişine kurduğu barikatlarda yapılan aramalarda komandolar ile mayın, el yapımı patlayıcı tespit ve imha timi (METİ) de görev alıyor.

Kaçış noktası Tel Rıfat hedefte haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN