• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘İhanetİ affetmeyIz’

‘İhanetİ affetmeyIz’

25.03.2018, 17:39 Güncelleme Tarihi: 26.03.2018,00:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Giresun ve Trabzon kongrelerine katıldı. Gündeme değinen ve önemli mesajlar veren Erdoğan, vatanı bölme gayretinde olanlar olduğunu ancak buna izin vermeyeceklerini dile getirdi. Operasyonların sonuna kadar süreceğini kaydeden Erdoğan, "PKK'sı MKK'sı falan ne oldu? İnlerine gireceğiz dedik. Girdik mi? Açtıkları çukurlara gömdük mü? Nereye kaçtılar? Suriye'ye, kovaladık mı? Onlar kaçıyor biz kovalıyoruz. Fırat Kalkanı'nda kovaladık. Ondan sonra Afrin'de kovaladık. Şimdi devam ediyoruz. Şu anda 3 bin 700'ü aşkın terörist etkisiz hale getirildi. Bu millete ihanet edeni affetmeyiz. Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devlet tanımıyoruz" dedi.

EN YÜKSEK OYU ALACAĞIZ

Afrin harekatıyla artık bir diriliş hamlesinin içine girildiğini akaydeden Cumhurbaşkanı, "Buna Diriliş muştusu da diyebiliriz. Buna var mıyız? Ana muhalefetin başındaki zat gibi her seferinde 'yüzde 40 oy almazsak istifa ederim' demedik. Seçimleri kaybettiği halde pişkince koltuğa yapışanlardan oldu mu bu adam? Biz hep daha yükseğe çıkmak için çaba harcadık. Birileri bizim 2019 seçimlerinin startını şimdiden vermiş olmamızı spekülasyonlarına alet ediyor. Bu bir dava. 2019'da inşallah Cumhur İttifakı'nı gelmiş geçmiş en yüksek oy oranlarıyla tanıştıracağız. MHP'li kardeşlerimizle el ele vererek dayanışma içinde 2019 seçimlerinde sandıkları patlatacağız, ümmetin milletin birliğini beraberliğini zirveye taşıyacağız" açıklamasını yaptı.

CHP'YE ELEŞTİRİ

"CHP'nin başındaki zat FETÖ'nün eline tutuşturduğu paçavralarla hedef almaya çalışıyor" diyen Recep Tayyip Erdoğan, "Bunların 15 yılda siyasetin kalitesini artıracak tartışma açtıklarını duydunuz mu? Bir ara gündemi Gazi Mustafa Kemal'in fotoğrafını kimin yere indirdiğini bulmaktı.
Sonunda başardılar, ardından Atatürk'ün askeri mi, yoldaşı mı olduklarının kavgasını verdiler" dedi. Bir dönem CHP'lilerin PYD/YPG terör örgütünü aklama seferberliğine çıktıklarını da anımsatan Erdoğan, "Atatürk'ün resmini kaldırıp kendi resmini oraya koymuştur. Devlet dairelerinden kaldırıp İnönü'nün posterini yerleştirmiştir, posta pullarından da kaldırıp oraya da İnönü kendi resmini koydu. Bay Kemal, bunlardan haberin var mı? Gençler sizler de bunu onların izinde yürüyenlere anlatın" ifadelerini kullandı. Amerika'ya kadar kovalayacağız

BİZİM DERDİMİZ TERÖRİSTLER

Trabzon'daki konuşmasında da teröre ve destekçilerine değindi. Daha önce 'Sincar'a da gireceğiz' dediğini anımsatan Erdoğan, "Bu PKK'lılar Sincar'a doğru gittiler. O zaman Sincar'a da gireceğiz dedim. Girdik mi? Şimdi oraya da operasyonlar başladı. İçeride teröristlerle mücadele, dışarıda da mücadele. Bizim derdimiz teröristler. Biz bir işgal devleti değiliz. Onun Batı'da örnekleri var. Elhamdülillah, bizim geçmişimizde böyle bir şey yok. Biz harekatı hedefine ulaştıracağız" dedi.

VARNA'DA ONLARA GÖSTERECEĞİM

"Batılı bize akıl vermeye çalışıyor. O aklı dedim kendinize saklayın. Hepsinin video kayıtları var. Yarın (bugün) zaten Varna'da bir araya geleceğiz.
Hazırlıkları yaptım kendilerine göstereceğim. Değerli kardeşlerim bu millet onurlu, gururlu bir millet. Bu milletin onuru ile gururu ile kimsenin oynamaya hak ve salahiyeti yoktur. Onun için dimdik ayakta duracağız. Taviz vermeyeceğiz. Mazlumun ahı yerde kalmayacak. Şu anda da çalışmalarımızı bu şekilde yürütüyoruz.

‘İhanetİ affetmeyIz’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN