• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’den Boğaziçi’ndeki ’li öğrencilere destek

CHP’den Boğaziçi’ndeki YPG’li öğrencilere destek

27.03.2018, 16:19 Güncelleme Tarihi: 27.03.2018, 16:23

’nde Mehmetçiği Türk bayrakları ile kutlayan öğrencilere saldıran / taraftarlarına şaşırtan bir destek de ’den geldi. ’ın tepki gösterdiği YPG taraftarı öğrencilere CHP’li Sezgin Tanrıkulu’ndan sonra CHP lideri da tam destek verdi. Tanrıkulu ve Kılıçdaroğlu’nun YPG taraftarı öğrencilerin saldırısını sıradan bir görüş ayrılığı olarak yorumlaması tepkilere yol açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan skandal olaya değindi. Afrin şehitleri için lokum dağıtan öğrencilere engel olmaya çalışan öğrencilere dikkat çeken Erdoğan, "Bunlar terörist gençler. Bunların eşgallerini belirlemek suretiyle bu terörist gençlere bu üniversitelerde okuma imkanı vermeyeceğiz. Üniversite terörist yetiştirmez" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN YPG'Lİ ÖĞRENCİLERE TAM DESTEK

Boğaziçi Üniversitesi'nde Mehmetçiği Türk bayrakları ile kutlayan öğrencilere saldıran YPG/PKK taraftarlarına şaşırtan bir destek de CHP'den geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepki gösterdiği YPG taraftarı öğrencilere CHP'li Sezgin Tanrıkulu'ndan sonra CHP lideri Kılıçdaroğlu da tam destek verdi. Tanrıkulu ve Kılıçdaroğlu'nun YPG taraftarı öğrencilerin saldırısını sıradan bir görüş ayrılığı olarak yorumlaması tepkilere yol açtı.

Kılıçdaroğlu grup toplantısındaki konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Lokum dağıtanlara müdahaleyi asla ve asla doğru bulmuyoruz. Burada yapılacak iş üniversite yönetimidir. Olaya müdahale eder. Koltukta oturan zat doğrudan müdahale ediyor"şeklinde konuştu.

CHP'Lİ TANRIKULU DA O ÖĞRENCİLERE SAHİP ÇIKTI

CHP'li Sezgin Tanrıkulu ise üniversitedeki terör propagandasını savaş karşıtlığı olarak nitelendirerek, "Savaş karşıtlığı temel bir haktır. Savaş karşıtlığı yasaklanamaz. İki farklı grup arasında görüş ayrılığı çıktı. Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla öğrenciler gözaltına alınmaya başladı" dedi.

CHP’den Boğaziçi’ndeki YPG’li öğrencilere destek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN