• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

kasabasında kontrol sağlandı

Tel Rıfat kasabasında kontrol sağlandı

27.03.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 28.03.2018,00:25

Harekatı kapsamında Afrin merkezinin teröristlerden temizlenmesinin ardından gözlerin çevrildiği kasabası da Türk Silahlı Kuvvetleri () ve Özgür Suriye Ordusu'nun () kontrolüne geçti

Tel Rıfat'ta kontrol bizde

Afrin'i temizleyen Mehmetçik, teröristlerin kaçtığı Tel Rıfat'ta da kontrolü sağladı. Yerel kaynaklar, birliklerimizin bir direnişle karşılaşmadığı bilgisini paylaşırken bölgede terörist tuzaklara karşı aynı Afrin'de olduğu gibi temizlik başlatıldı

Afrin'i terör örgütünün elinden dünyaya parmak ısırtacak bir operasyonla tek bir sivilin bile burnu kanamadan kurtaran kahraman Mehmetçik, Tel Rıfat operasyonunda da başarıya ulaştı. Birliklerimiz Tel Rıfat'ta kontrolü sağladı. Suriye'de ABD'nin verdiği destekle devlet kurma planları yapan YPG ve PKK'lı teröristler bir kez daha hezimete uğradı. Tel Rıfat'ta teröristlerin bir çoğunun aynı Afrin'de olduğu gibi köylünün arasına sızıp sivil kıyafetlerle kaçtığı iddia edildi.

2 YILDIR İŞGAL ALTINDAYDI

TSK'nın verdiği 48 saatlik sürenin bitmesine saatler kala kaçan terösitlerin Tel Rıfat'ta da bomba tuzaklama ihtimaline karşı Afrin'de olduğu gibi temizlik harekatı yapılacak.

250 BİN SİVİL GÖÇ ETTİ

Afrin'in doğusundaki Tel Rıfat'ın YPG'li teröristlerden temizlenmesi için beklenen operasyon gerçekleşti. Bölgedeki yerel kaynaklar Türk özel kuvvetler askerleri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin dün sabah harekete geçtiğini bildirdi. Azez'de faaliyetlerini sürdüren Tel Rıfat Yerel Meclisi Başkanı Mahmut Allito, "PKK 2016'da bölgeyi ele geçirdi. 50'den fazla köy PKK'nın saldırıları sonucu işgal edildi. Saldırılar yüzünden aileler, Türkiye sınırına göç etmek zorunda kaldı. Terör örgütü yüzünden bölgeden yaklaşık 250 bin sivil göç etmek zorunda kaldı" dedi.

CUMHURBAŞKANI SİNYALİNİ VERMİŞTİ

Afrin'de YPG'li teröristleri bozguna uğratan Türk Silahlı Kuvvetleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinden sonra Tel Rıfat'a yönelik operasyon için hazırlıklara başlamıştı. Dün sabah operasyon için düğmeye basan Mehmetçik'in, bölge halkı tarafından sevgi gösterileriyle karşılandığı öğrenildi.

FATİH ŞENDİL

Tel Rıfat kasabasında kontrol sağlandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN