• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

AK Partili Şengül’den Kocaoğlu’na çağrı

AK Partili Şengül’den Kocaoğlu’na çağrı

02.04.2018, 00:00

AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na partisinin Çiğli 6. Olağan Kongresi'nden çağrı yaptı. Şengül, "Buradan Aziz Kocaoğlu'na sesleniyorum. Asla kavga ve çatışmaya girmem. Gelin beraber oturalım. Bu çatışmaları, kavgaları bir kenara bırakalım. Samimi olarak İzmir'in acil sorunları ne, bizim üzerimize ne düşüyor, onları yapmaya çalışalım" dedi.

Kocaoğlu'nun her fırsatta 'sanki önemli projeler yapıyormuş da hükümet kendisini engelliyormuş' algısı yaratmaya çalıştığını söyleyen Şengül, "Ne zaman hesap verme zamanı geldi aynı konuşmalar başlıyor. Bir metin yazıp İl Başkanı'na gönderiyor. Ona da yanıt verecek değilim. Buradan kendisine sesleniyorum. Bu söylemleri bir kenara bırakalım. İzmir'in acil sorunları ne, bizim üzerimize ne düşüyor, sizin üzerinize düşen ne? Onları yapmaya çalışalım. Didişme ile kavgayla kaybedecek zamanımız yok. İstiyoruz ki İzmir kazansın Türkiye kazansın" diye konuştu.

ÇİĞLİ'YE TOKİ MÜJDESİ

Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan da, "2019'da kimsenin kuşkusu olmasın, Allah'ın izni ile bütün seçimleri kazanacağız. Görünen köy kılavuz istemiyor" dedi.
AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ise, Çiğli'de TOKİ'nin konut yapmak için çalıştığını belirterek, "En yakın zamanda burada TOKİ konutlarının temeli atılacak. Bu projenin içerisinde emeklilere belli bir kontenjan ayrılacak. Çiğli'de çok Karşıyakalı var. Buradan söylüyorum, Karşıyaka Stadı yapılacak. Nokta" dedi

İZMİR'DE 3 İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ

İzmir'de AK Partili delegelerin kongre mesaisi, bu hafta sonu da devam etti. Partili delegeler, Çiğli, Menemen ve Karşıyaka'da yapılan kongreler için sandık başına gitti. Kongrelerin ilki Çiğli'de gerçekleştirildi.
Çiğli'de mevcut başkan Sedat Karatekin'in yerine Mesut Demirkaya aday oldu. Divan Başkanlığı'nı AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan'ın yaptığı kongreye AK Parti İzmir milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, İbrahim Turhan, İl Başkanı Aydın Şengül ve çok sayıda partili katıldı.
Genel Merkez, Karşıyaka'da Abdullah Mertoğlu'nun yerine AK Parti İzmir Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı İsmail Çiftçioğlu, Çiğli'de ise Sedat Karatekin'in yerine aday gösterilen İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mesut Demirkaya ile yola devam kararı aldı. Menemen'de ise çift liste sürprizi yaşandı.
Genel Merkez'in aday gösterdiği Pelin Yayalar'a karşı Belediye Meclis Üyesi Mustafa Koç da aday olacağını açıkladı.

AK Partili Şengül’den Kocaoğlu’na çağrı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA