• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dalış teknesinde can pazarı

Dalış teknesinde can pazarı

02.04.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 02.04.2018,21:05

Muğla Fethiye'de içinde, 78'i üniversite öğrencisi 84 kişinin bulunduğu dalış teknesi battı. Can pazarının yaşandığı denizde, teknedekiler Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. Kazazedeler büyük korku ve panik yaşarken bazıları hatıra fotoğrafı çektirdi.

HELİKOPTER TESPİT ETTİ

Öğle saatlerinde Sahil Güvenlik Komutanlığı'na mülteci teknesi battığı ihbarı geldi. Bölgeye kısa sürede Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve jandarma ekipleri yönlendirildi.
Kayaköy açıklarında batmakta olan teknenin yeri Sahil Güvenlik helikopteri tarafından tespit edildi.

HASTANEYE KALDIRILDILAR


Teknenin mülteci teknesi olmadığı, içinde 6 mürettebatla birlikte Sabancı Üniversitesi'nden dalış yapmak için Fethiye'ye gelen 78 öğrencinin bulunduğu tespit edildi.
Tekne battıktan sonra kendi imkanlarıyla su yüzeyinde kalmayı başaran ve bir süre kurtarılmayı bekleyen kazazedeler, Sahil Güvenlik ekipleri helikopteri ve botları tarafından kurtarıldı.

Aralarında yaralıların da bulunduğu kazazedeler, Sahil Güvenlik iskelesine getirildi, ilçedeki hastanelerde tedavi altına alındı.

ADEM ÜLKER / ERDOĞAN CANKUŞ

Dalış teknesinde can pazarı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN