• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Papazdan ihanet itirafı

Papazdan ihanet itirafı

01.04.2018, 22:58

Terör örgütleri ile işbirliği ve casusluk iddiasıyla 35 yıla kadar hapsi istenen Diriliş Kilisesi Papazı Brunson’un sempatizanı manevi oğlu Mehmet Ö, ihaneti itiraf etti. Mehmet Ö, ’ın büyük ses getiren manşetinin küpürlerini de eklediği açıklamasında terör örgütünü savundu

METİN BURMALI

Yeni Asır'ın İzmir Diriliş Kilisesi Papazı Andrew Craig Brunson ile ilgili hazırladığı 'Ajan Brunson Dosyası' Türkiye'de olduğu kadar Avrupa'da da büyük yankı uyandırdı. Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk iddialarıyla 35 yıla kadar hapis cezası istenen Diriliş Kilisesi'nin ABD'li Papazı Brunson'ın "manevi oğlum" dediği, terör örgütü PKK sempatizanı ve şu an Belçika'daki Leuven kentinde Hristiyan Kürtler Kilisesi Pastörü olan Mehmet Ö, Yeni Asır'da yayınlanan haberleri doğrulayarak müthiş itiraflarda bulundu.

KÜPÜRLERİ PAYLAŞTI

Ajan Brunson'u 10 yıldan fazla süredir tanıdığını ve Türkiye'deki Kürtleri Hristiyanlaştırmak için çalıştığını belirten Mehmet Ö, Arapça ve Türkçe olarak 2 ayrı dilde yaptığı açıklamada PKK'lıları terörist olarak görmediğini itiraf etti.
Doğu illerine ve Suriye'ye gittiğini yaptığı açıklamalarla adeta itiraf eden Mehmet Ö, Yeni Asır'da çıkan haber küpürlerini de sosyal medyada paylaştı.
Mehmet Ö'nün paylaşımları Avrupa'da büyük yankı uyandırdı.
Kürtleri Hristiyan yapmak için çaba harcadığını itiraf eden Mehmet Ö, bir yandan da PKK'lı teröristleri savunan açıklamalar yaptı. En büyük hayalinin Kürt halkını Hristiyanlaştırmak olduğunu belirten Mehmet Ö, Türk basınına da hakaretlerde bulunduğu yazısının sonunda PKK ve uzantısı YPG'yi terör örgütü olarak görmediğini bir kez daha yineledi ve "Evet hiçbir Kürt savaşçısını da Türkiye gibi terörist olarak görmüyorum. Görmek ve kabul etmek zorunda da değilim" diyerek ihanetin boyutlarını da gözler önüne serdi.

Papazdan ihanet itirafı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN