• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Terör bitti aileler buluştu

Terör bitti aileler buluştu

03.04.2018, 22:54 Güncelleme Tarihi: 03.04.2018, 22:56

’in terörden arındırılmasıyla hayatlar normale dönerken, hasretler de son buluyor. Teröristlerin zulmü sebebiyle 7 yıldır Afrin’deki kız kardeşine gidemeyen , yıllar sonra hiç görmediği yeğenleri ve kardeşiyle buluştu. Buluşmada gözyaşları sel oldu

Afrin kent merkezini ve çevresini yaklaşık 7 yıldır kontrolü altında tutan YPGPYD ve PKK'lı teröristler, kendi verdikleri kimliği bulunmayan sivillere hayatı zindan etti.
Yaklaşık 7 yıldır kız kardeşini görmeyen Feride Ahmet, yıllar sonra kardeşiyle buluştu.
Teröristler kendilerinin verdiği kimliği almayan vatandaşlara yıllarca zulüm yaptı. Sivilleri Afrin'den dışarıya çıkartmayan teröristler, dışarıdan gelmek isteyenlerden de yüksek miktarda para istedi. Zulümden en çok kimliğinde Afrin yazmayanlar etkilendi. Kız kardeşi Necah Ahmet'i Azez'den Afrin'e 13 yıl önce gelin gönderen Feride Ahmet, 7 yıl boyunca sadece telefonla görüştüğü kardeşine hasret kaldı.

MEHMETÇİK KURTARDI

Kahraman Türk askeri ve ÖSO güçlerinin Afrin'i kontrol altına almasıyla, abla kardeş birbirlerine kavuşacakları günün hayalini iple çekti.
Abla ve kardeş, Afrin'in hemen yanındaki Basuta köyünde buluştu. Kardeşlerin buluşması herkesi duygulandırdı.
Kardeşini 7 yıl sonra gören Feride Ahmet, sevinçten kız kardeşinin kucağında bayıldı. Hiç görmediği yeğenleriyle hasret gideren Feride Ahmet'in gözünden yaş hiç dinmedi.

'KALBİM DURACAKTI'

Kardeşini 7 yıl hiç görmediğini ifade eden Feride Ahmet, "Çok şükür kardeşime kavuştum. Burada bir çok insan bu şekilde kavuşamadı.
Sanki rüyadayım. Yeğenlerimi hiç tanımadım. Onları da ilk defa gördüm. Kalbim duracak gibi oldu. İnsanlar teyzesini, dedesini tanımıyor. Bu insanlığa sığmaz. İnşallah artık sorgusuz sualsiz girip çıkarım.
Mehmetçiğe, Özgür Suriye Ordusu'na, emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
Necah Ahmet de, bölgede sınır çizen teröristlerin kimseyi geçirmediğini aktararak, "Dünyalar benim oldu. İnşallah belki diğer kardeşlerimi de görürüm. Bizi buluşturmaya vesile olan herkese teşekkür ederim. Girip, çıkışlar yasaktı. Benim kimliğim buradan değil diye, keyfime giriş çıkış yapamıyordum" diye konuştu. Afrin halkı ve çevresinde bulunan vatandaşlar, Mehmetçiğimizin bölgeye gelmesiyle rahat bir nefes aldı.

Terör bitti aileler buluştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN