• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yurtdışında ’cü avı

Yurtdışında FETÖ’cü avı

05.04.2018, 13:09 Güncelleme Tarihi: 05.04.2018, 22:12

Yurtdışındaki ’cülerin kanun önünde hesap vermesi için MİT aracılığıyla operasyonlar düzenleyen Türkiye, son olarak örgütün Balkan yapılanmasına darbe vurarak 6 haini Kosova’dan Türkiye’ye getirdi

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, katıldığı televizyon programında MİT'in Kosova'da 6 FETÖ'cüyü yakaladığı operasyon için "Kosova'daki olay büyük bir başarıdır" dedi.
FETÖ'nün Türkiye'de çok güç kaybettiğini, organize bir eylem yapma imkanı ve halk desteğini kaybettiğini söyleyen Bozdağ, "Kamuda ve diğer alanlarda çökertildi. Ama FETÖ bitmedi. FETÖ ile mücadele de bitmedi, etkili ve kararlı bir şekilde devam ediyor, bundan sonra da devam edecek.
MİT, yurtdışında yürüttüğü operasyonlarla da FETÖ'ye büyük bir darbe vurmuştur. Kosova'daki olay büyük bir başarıdır. Ama bu bir tanesi. Bugüne kadar Milli İstihbarat Teşkilatı 18 ülkeden 80 FETÖ'cüyü paketleyip Türkiye'ye getirdi" dedi.

OHAL UZATILMALI

Pensilvanya'daki terörist başının bu iradeyi görünce paniğe kapıldığını söyleyen Bozdağ, "O da yerinde rahat değil. Çünkü Milli İstihbarat Teşkilatımız, güvenlik birimlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hükümetimiz, bunlar dünyanın hangi ülkesine giderse gitsin peşinde olacaklar. Bulundukları inlerden alınıp, eninde sonunda yargıya teslim edilecekler. Türkiye bir yandan FETÖ, PKK ile DEAŞ'la, DHKP-C gibi terör örgütleriyle mücadele devam ediyor. Demin de söyledim, bu mücadelenin etkin ve kararlı bir şekilde sürmesi gerekmektedir.
O nedenle de, OHAL'in uzama ihtiyacı ortadadır" diye konuştu.

TEL RIFAT'TA SONA YAKLAŞILDI

YPG, PYD terör örgütlerinin Afrin'den temizlendiği gibi Tel Rıfat'tan temizleneceğini kaydeden Bozdağ, "İnşallah yakında Tel Rıfat'ta da netice elde edeceğiz. Eğer Münbiç'te ABD bize verdiği sözlerin gereğini yerine getirmezse Türkiye'nin tutumu çok nettir. Amerika'da Suriye konusunda bir kafa karışıklığı var. Bu nedenle adım atmakta zorlanıyorlar. Suriye'den çekilme açıklamasını önemsiyoruz ama bunun arazideki yansımasını da görmek istiyoruz" dedi.

SURİYE'DE ORTAK KARARLILIK

Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin katılımıyla gerçekleştirilen üçlü Suriye zirvesini de değerlendiren Bozdağ, şöyle konuştu:

"Suriye'de çatışmalar eskisi kadar yoğun değil. Bu işbirliğinin ortaya koyduğu bir sonuçtur. Tabii bu işbirliği siyasi çözümü de hızlandıracak.
Cenevre sürecine de ivme kazandıracak. Zirve sonrası yayınlanan bildirge bazı şeyleri çok net olarak ortaya koydu. Suriye'nin egemenliği, birliği, toprak bütünlüğü, mezhep esaslı olmayan yapılanması korunacak. Orada ameliyat yapmak isteyenlere karşı çok net bir duruş ortaya kondu.

Yurtdışında FETÖ’cü avı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN