• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Ben ölüyorum muradınıza erin’

‘Ben ölüyorum muradınıza erin’

10.04.2018, 23:12

Ardında, yaptıklarından kocasını ve kaynanasını sorumlu tuttuğu bir mektup bırakan Özlem Karaçalıoğlu, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı

HACER ÖNOĞLU ÜLGER- HABER ÖTESİ

Gaziantep'te yaşayan 23 yaşındaki Özlem Karaçalıoğlu, evlendiğinden beri mutlu olduğu tek bir gün bile hatırlamıyordu. Büyükşehir Belediyesi'nde zabıta memuru olan eşi Cuma Karaçalıoğlu (29) önceki gece nöbetteydi. Cuma, ne zaman gece nöbetine kalsa, 3.5 aylık hamile Özlem, çocukları Mustafa (4) ile Ayşe (2) yalnız kalmasınlar diye kaynanasının aşağı kattaki evine inerdi. Cuma özellikle böyle istiyordu çünkü iki küçük çocukla hamile bir kadının zorlanacağını düşünüyordu. Annesinin yanında olursa her şey kontrol altında olurdu. O gece de öyle oldu. Özlem çocuklarını da alıp kaynanasının yanına gitti.

YİNE KAVGA ÇIKTI

Aslında Özlem bu durumdan hiç memnun değildi. Çünkü aynı zamanda halası olan kaynanasının onu hiç sevmediğini düşünüyor ve hatta çevresine kaynanasından şiddet gördüğünü söylüyordu. Psikolojik sorunları olduğunu söyleyen Özlem, kocasını ve kaynanasını rahatsızlığına bir türlü inandıramıyordu. Kaynanası ondan ne istiyordu ki? Neden bir türlü sevememişti onu? İşte en sonunda yine olanlar olmuştu. Özlem ve kaynanası gereksiz bir konu yüzünden kavgaya tutuşmuşlardı. Özlem bağırdıkça kaynanası da bağırıyor, bir yandan çocuklar ağlıyordu.

HAKKIM HARAM OLSUN

Özlem bu yaşadıklarına dayanamıyordu artık. Çocuklarını da alıp Cerit Yeniyapan Mahallesi'ndeki apartmanın ikinci katındaki evlerine çıktı. Eve girer girmez kapıyı arkasından kilitleyen Özlem, eline aldığı kağıda şu cümleleri yazdı: "Cuma sana diyecek pek fazla lafım yok. Beni hep aşağıladın, küçük gördün. Bana hiçbir zaman sevgini hissettirmedin. Sana hasta olduğumu çok söyledim, psikolojimin bozuk olduğunu. Bundan sonra bensiz mutlu olursun inşallah. Ama annen bu dünyada bana gün göstermedi. Umarım bundan sonra mutlu olur. Çünkü artık ben yokum, mutlu olun. Halam olacak o şahıs, sana bu dünyada da öteki dünyada da hakkım haram olsun. Beni öldürene kadar uğraştın. Artık şeytan kızlarınla mutlu olursun. Size söyleyecek hiçbir sevgi sözcüğü yok. Çünkü hiçbirinizi sevmiyorum. Artık mutlu olun. Muradınıza erin. Hakkım hepinize haram olsun. Öteki dünyada elim yakanızda, Allah hepinizin belasını versin." Özlem çıldırmış gibiydi. Mektubu yazar yazmaz mutfağa koştu ve eline geçirdiği ekmek bıçağıyla minik çocuklarının yanına döndü. Küçük Mustafa ve Ayşe'yi oracıkta defalarca bıçaklayarak öldürdü anneleri. Özlem, tam bir saattir öylece oturuyor, karşısında kanlar içinde yatan küçük çocuklarına bakıyordu. "Ne yaptım ben, bebeklerimi, yavrularımı öldürdüm" deyip duruyordu.

KOCASININ GELMESİNİ BEKLEDİ

İntihar etmeyi planlıyordu. Ama bunu kocası Cuma gelmeden yapmayacaktı. En sonunda Cuma geldi. Kapının zili çalıyordu ancak Özlem öylece oturmaya devam etti. Kapıyı anahtarla açmaya çalışan Cuma kilitli olduğunu anlayınca en sonunda kapıyı kırdı. Cuma içeri girdiğinde iki küçük çocuğu yerde kanlar içindeydi. Karısı Özlem ise evlerinin balkon demirlerinin üzerine çıkmış ona bakıyordu. Bir anda aşağı atladı Özlem.

HER ŞEY İÇİN ÇOK GEÇ

Cuma her şey için çok geç kalmıştı. Çağırdığı sağlık ekipleri geldiğinde çocukları çoktan ölmüştü. Ancak yavrularından sonra kendisinin ve karnındaki bebeğin canını da almayı planlayan Özlem istediğini gerçekleştiremedi. İntihar teşebbüsünün ardından ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Özlem tedavi altına alındı.

BABA BAYILDI

Otopsi ve defin işlemlerinin tamamlanmasının ardından küçük kardeşlerin cenazeleri aileye teslim edildi. Baba Cuma Karaçalıoğlu, karısı tarafından öldürülen çocukların cansız bedenlerini teslim aldı. Bitkin olduğu görülen acılı baba, çocuklarının tabutu başında gözyaşlarına boğuldu. Zaman zaman baygınlık geçiren Karaçalıoğlu'nu arkadaşları taşıdıkları arabada sakinleştirmeye çalıştı. Küçük kardeşlerin cenazeleri, Cerit Yeniyapan Mahallesi'nde defnedildi.

‘Ben ölüyorum muradınıza erin’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN