• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Liste daha da kızaracak

Liste daha da kızaracak

22.04.2018, 23:24

Afrin, ve Cerablus gibi kentlerde huzuru sağlayan Türkiye ’ya karşı da amansız bir mücadele yürütüyor. Öldürülen teröristlerin içinde kırmızı listedeki isimlerin artmasını değerlendiren , “Daha çok üst düzey PKK’lı öldürülecek” dedi

Kuzey Irak'ta Hakurk ve çevresine operasyonlar yapılırken, her gün üst düzey bir PKK'lının öldürüldüğü haberi geliyor. Devlet tarafından PKK elebaşları için çeşitli renklerde açıklanan arananlar listesindeki isimler teker teker etkisiz hale getiriliyor. Gelişmeleri Yeni Asır'a değerlendiren emekli istihbaratçı Albay ve güvenlik uzmanı Coşkun Başbuğ, "İndirilen darbelerin ardından örgüte katılım sıfıra indi. Sıkışan örgüt şimdi giderek daha üst konumdaki üyelerini sahaya sürmek zorunda kaldı. Çünkü piyon kalmadı, sıra büyük taşlara geldi. Kaçmazlarsa bu Kandil'deki elebaşlarına kadar ilerler. Yani önümüzdeki günlerde öldürülenlerin listeleri daha da kızaracak. Daha çok üst düzey PKK'lı öldürülecek" dedi.

'ÇABUK DAĞILIYORLAR'

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gündemdeki Tel Rıfat ve Münbiç harekatlarından önce Kuzey Irak'taki terörle mücadeleye ağırlık verdiğini ifade eden Başbuğ, "Şu an Hakurk'a doğru bir operasyon var. Zaten bu operasyon Kandil'in kapısını çalmaktır. Örgüt çok çabuk dağılıyor. TSK şu anda da gerek duyarsa her an Kandil'e doğru yürüyebilir. Tabi Kuzey Irak'taki terörün temizlenmesi bu harekatlardan sonra Irak devletiyle yapılacak ortak bir tarama harekatından sonra sağlanabilir. O bölgeyi Kandil dahil tamamen temizlemeden ne biz, ne Irak, ne de İran rahat nefes alamaz. Bu arada gerekirse TSK, Tel Rıfat ve Münbiç operasyonlarını da eş zamanlı olarak başlatabilir" ifadelerini kullandı.

TEMİZLİK SÜRÜYOR

Ağrı'da 6-16 Nisan tarihleri arasında etkisiz hale getirilen teröristler arasında İçişleri Bakanlığı'nca arananlar listesinde kırmızı ve mavi kategoride bulunan sözde eyalet sorumlularının bulunduğu belirtildi. Ağrı Valiliği, "Kırmızı kategoride yer alan Yaşar kod adlı Yusuf Şek, sözde Serhat eyaleti YJA-Star (Kadın Yapılanması) genel sorumlusu olan ve İçişleri Bakanlığı arananlar listesinde mavi kategoride yer alan Berwar kod adlı Seyran Çomak ile PYD terör örgütü sözde Kobani genel sorumlusu iken PKK/KCK yönetimince sözde Erzurum eyaleti genel sorumlusu olarak görevlendirilen Cimşit Ali Asker kod adlı Suriye uyruklu Sultan Mahmut olduğu tespit edilmiştir" denildi.

ERHAN GÜLENÇ

Liste daha da kızaracak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN