• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Türk yargısı kimseden emir almaz’

‘Türk yargısı kimseden emir almaz’

26.04.2018, 23:16

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den, Edirne'de yakalanarak tutuklanan Yunan askerlerinin serbest bırakılması isteyen AB Komisyonu Başkanı Juncker'a sert tepki geldi. Dışarıdan böyle bir müdahalenin söz konusu olamayacağını söyleyen Gül, "Türk yargısı kimseden emir almaz" dedi

Edirne'de askeri yasak bölgede yakalandıktan sonra tutuklanan 2 Yunan askeri hakkında skandal açıklamalar yapan Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'a sert bir dille tepki gösteren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Dışarıdan hiç bir şekilde şu tutuklansın şu serbest kalsın diye bir şey söylenemez. Türk yargısı kimseden emir alamaz" dedi.

FETÖ ELEBAŞININ İADESİ

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, "Bana demesinler ki bu iki askerin varlığı Türkiye'nin güvenliğine tehdit oluşturuyor. Mutlaka serbest bırakılmalılar" ifadelerini kullanmıştı. Katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Bakan Gül, teröristbaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin şunları kaydetti: ABD'den 7 defa iade talebinde bulunduk. Bu konuda hiçbir adım atılmadı. Biz bu konuda önemli bir adımın atılmasını bekliyoruz. Hiçbir devlet bir terör örgütü mensubunu koruyamaz, muhafaza edemez. Bunun gereğini yapmak gerekir. Türkiye Cumhuriyeti'ni tehdit eden bir terör örgütü başının iade edilmesi gerekiyor."

‘Türk yargısı kimseden emir almaz’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN