• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Maşalar keyifte yakalandı

’nün ABD’deki maşaları ile , Washington’da bir otelde görüntülendi. Türkiye karşıtı medya operasyonlarında rol oynayan Çınar ile örgütün finans ayağında aktif görev alan Özkan gazetecileri karşılarında görünce büyük şaşkınlık yaşadı

Maşalar keyifte yakalandı

03.05.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 03.05.2018, 00:40

FETÖ'nün ABD'deki kurumlarında üst düzey yöneticilik yapan Recep Özkan ve Mevlüt Hilmi Çınar, Washington'da buluştukları otelde ve sonrasında gittikleri mekanda görüntülendi.
Örgütün ABD'deki örgütlenmesinde uzun yıllar görev yapan ve Amerikalı siyasetçilerle görüşmeler yapan Çınar ile FETÖ'nün özellikle finansal ayağında aktif rol oynayan Özkan, Hampton Inn adlı otelin bahçesinde konuşurken objektiflere yakalandı. Otelin bahçesinden yakınlardaki başka bir mekana geçen iki FETÖ'cü, burada yaklaşık 2,5 saat kaldı.

GÖRÜNCE KAÇTILAR

Binadan çıktıkları anda gazetecileri karşılarında gören Çınar ile Özkan'ın yaşadıkları şaşkınlık ve telaş objektiflere yansıdı. Muhabirin sorularından "tuvalete gideceğim" diyerek kaçan ve hemen caddenin karşısındaki oteline yönelen Özkan'ın aceleci tavrı dikkat çekti. Özkan'ın ayrılmasının ardından kaldığı otele doğru yürümeye devam eden Çınar'a örgütün ABD'deki faaliyetleriyle ilgili bazı sorular soruldu. 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Twitter hesabından yaptığı ilk paylaşımlarda "darbe girişiminin kurgu olduğunu" savunan ve bu paylaşımlarıyla tepki çeken Çınar, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. FETÖ elebaşı Gülen'in onursal başkanı olduğu Niagara Vakfı'nın eski başkan yardımcısı olan Çınar, Türkiye aleyhtarı propaganda faaliyetleriyle ilgili sorular karşısında da sessiz kalmayı tercih etti.

FETÖ'CÜ KANTER'İN FİNANS DANIŞMANI

Son olarak Mevlüt Hilmi Çınar'ın kurduğu "Maestro Corporate Group" adlı yönetim danışmanlık firmasının, FETÖ'cü NBA oyuncusu Enes Kanter'e finansal danışmanlık yaptığı ortaya çıkmıştı. Medyada kendisini Gülen'in manevi oğlu olarak lanse eden ve ailesi tarafından reddedilince soyadını "Gülen" olarak değiştiren Kanter, halen Çınar'ın firması ile çalışıyor.

CLINT ON'A 1.5 MİLY ON DOLAR BAĞIŞ

Recep Özkan, 2016'da ABD başkanlık seçimleri öncesinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton'a 1.5 milyon dolar civarında bağış yapmasıyla kamuoyu gündemine gelmiş, bu ve diğer bağışlar "FETÖ'nün Clinton'a seçim yatırımı" olarak belgelenmişti. FETÖ bağlantılı Türk Kültür Merkezi'nin eski başkanı da Özkan, New York'un Brooklyn bölgesindeki 1.4 milyon dolarlık eviyle de dikkati çekmişti. Sosyal medya hesaplarından her fırsatta 15 Temmuz nedeniyle Türkiye'de yargılanması devam eden FETÖ üyelerinin durumlarına ilişkin ajitasyon ve iftira dolu paylaşımlarda bulunan terör örgütünün elebaşları, ABD'de lüks imkanlar içinde yaşıyor.

Maşalar keyifte yakalandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.