• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ve ilk sırada

Cumhur İttifakı ve AK Parti ilk sırada

20.05.2018, 23:16

24 Haziran'da yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne katılacak ittifakların ve siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) kura çekimi yapıldı. İttifakların ve partilerin pusuladaki yerlerinin belirlendiği kura çekiminde YSK Başkanı Sadi Güven ile parti temsilcileri hazır bulundu. Kurada, AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu "Cumhur ittifakı" ilk sırada gelirken, CHP, SP ve İyi Parti'nin bulunduğu "Millet İttifakı" ise son sırada yer aldı. YSK Başkanı Sadi Güven, kura çekiminin ardından "Kuranın ülkemize ve tüm siyasi partilerimize hayırlı olmasını diliyorum" sözleriyle toplantıyı bitirdi.

Cumhur İttifakı ve AK Parti ilk sırada haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN