• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’in adayları yola çıkıyor

‘Güçlü Meclis’in adayları yola çıkıyor

23.05.2018, 23:27

bugün Ankara’da vekil adaylarını tanıtacağı toplantıyla 24 Haziran çalışmalarına hız veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023 vizyonuna ışık tutacak projeleri açıklayacağı seçim beyannamesinin ardından adaylar “Vakit Türkiye vakti” sloganıyla yola çıkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 14.00'da Ankara Spor Salonu'nda 24 Haziran seçimleri için neler vaat ettiklerini içeren seçim beyannamesini açıklayacak. Toplantıda 21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kurulu'na verilen milletvekilli adayları da ilk kez kamuoyuna tanıtılacak.
Erdoğan beyannamede önce AK Parti'nin 16 yıllık süreçte yaptıklarının özetini anlatacak. Kanal İstanbul gibi büyük projelere vurgu yapılacak. Yine ekonomiye ilişkin önemli mesajlar verilecek.

146 BÜYÜK PROJE

Seçim beyannamesi ile ilgili bilgi veren Parti Sözcüsü Mahir Ünal, şöyle devam etti: Mitinglerimize 26 Mayıs Cuma günü Erzurum ile başlıyoruz. Erzurum ile birlikte 30'un üzerinde ilde miting yapmayı planlıyoruz. İstanbul mitingimizi en sona bırakacağız. Cumhurbaşkanımızın televizyon programlarını da planladık. İstanbul ya da başka bir mitingimizi 'Cumhur İttifakı' mitingi olarak planlamayı düşünüyoruz. Bu konuyu ortaklarımızla değerlendireceğiz. Seçim beyannamemizde 146 büyük proje sunacağız.

YENİ SİSTEMİN SEÇİMİ

16 yıldan beri AK Parti çok şey yaptı. Şimdi, yeni bir başlangıçla 'Yine yaparsa AK Parti yapar' diyerek yolumuza devam edeceğiz. Ana konseptimizi de 'vakit Türkiye vakti' olarak belirledik. Bu seçimin en büyük vaadi yeni yönetim modeli. Yeni sistem değişikliği ile 24 Haziran'a gidiyoruz. Türkiye daha esnek, daha hızlı, keskin kuvvetler ayrılığına dayalı, güçlü Meclis, güçlü hükümet esasına dayalı, yargının tarafsız ve bağımsızlığının daha da pekiştirildiği bir Türkiye'ye 25 Haziran'da uyanacağız. Bu süreçte yeni seçim beyannamemizi, yeni hükümet modelinin her alanda hangi değişiklikleri getiriyor öncelikli olarak bunu anlattık. Önümüzdeki 10 yılda dünyanın beklediği belirsizliğe net öngörüler, projeler ve önlemler getirdi AK Parti. Ana konseptimiz de 'Vakit Türkiye Vakti, İrade Erdem, Cesaretle Vakit Türkiye Vakti, Birlik, Bereket, Bollukla Vakit Türkiye Vakti, Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet, Güçlü Türkiye Yaparsa Yine AK Parti Yapar' olacak.

‘Güçlü Meclis’in adayları yola çıkıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN