• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’e ilerliyoruz

Kandil’e ilerliyoruz

07.06.2018, 23:17

terör örgütünü bölgeden def etmek için kararlı bir şekilde ilerleyen Türk ordusu, bu kez yolunda. Tespit edilen teröristler etkisiz hale getirilirken, bölgede çember yavaş yavaş daraldı. Kandil’e 8 kilometrelik bir yol kaldı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK'nın ana kampı olan Kandil'e yönelik başlattığı operasyonda çember yavaş yavaş daralırken, insansız hava aracının tespit ettiği saldırı hazırlığındaki 2 terörist ise etkisiz hale getirildi. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı'nda destan yazan Mehmetçik, Kandil'e yönelik düzenlediği operasyonu adım adım sürdürüyor. Teröristlerin ana kampı olan Kandil'e doğru ilerleyen Mehmetçik'in en büyük destekçisi ise milli insansız hava araçları (İHA) oluyor. Irak'ın kuzeyindeki Dalya bölgesinde iki terörist, füze sisteminin kurulduğu hakim tepede saldırı hazırlığındayken insansız hava aracıyla tespit edildi. Koordinatların Türk jetlerine iletilmesi üzerine harekete geçen pilotlar, hedefi yerle bir etti.

TAMİL STRATEJİSİ

Taaruz stratejisi ile terörü kaynağında yok etme operasy onlarına devam eden Türkiye, hem yurt içinde, hem Suriye'nin kuzeyinde hem de Kuzey Irak'ta PKK'ya göz açtırmıyor. Mart ayından bu yana sessiz sedasız 27 kilometre derinliğe kadar inen Mehmetçik, Kandil'i boğacak kuşatmayı gerçekleştiriyor. Sınır ötesinde oluşturulacak tampon bölge ile teröristlerin lojistik bağlantıları kesilecek ve yurt içine sızmalar önlenecek. Yoğun operasyonlarla örgüt bunaltılarak, Kandil kullanılamaz hale getirilecek. Lider kadrodaki isimler de hedef alınarak örgütün güven duygusunu ve psikolojisini çökertecek hamleler yapılacak.

Kandil’e ilerliyoruz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN