• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’e hava harekatı

Kandil’e hava harekatı

08.06.2018, 23:50

Kandil bölgelerine yönelik düzenlenen hava harekatları neticesinde, terör hedefleri imha edildi. 'Kandil'e hava harekatı' başlığı ile paylaşılan açıklamada, "Irak kuzeyi Zap, Hakurk ve Kandil bölgelerine yönelik düzenlenen hava harekatları neticesinde, teröristler tarafından sığınak, barınak ve silah mevzii olarak kullanılan hedefler imha edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

ŞIRNAK'TA OPERASYON

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde dün 07.30 sıralarında İnsansız Hava Aracıyla (İHA) 6 bölücü terör örgütü mensubunun eylem hazırlığında olduğu tespit edildi. Bunun üzerine bölgede hava hücum harekatı ve yakın temas sonucu 6 teröristin ölü olarak etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Teröristlerle birlikte 5 adet M16 piyade tüfeği, 1 adet Bixi makineli piyade tüfeği, 2 adet Kalaşnikof ve 1 adet roketatarın ele geçirildiği öğrenildi.

Kandil’e hava harekatı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN