• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Mehmetçiğe kucak açtılar

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’den sonra PKK’ya büyük darbe indirdiği ’ın Kandil ve Hakurk köylerinde halk Mehmetçiği bağrına bastı

Mehmetçiğe kucak açtılar

11.06.2018, 00:00

ERHAN GÜLENÇ

Mehmetçiğin Irak ve Suriye gibi çevre ülkelerdeki mazlum halkaların da umudu olduğu bir kez daha kanıtlandı.
Afrin'in ardından Kuzey Irak halkı da Mehmetçiği bağrına bastı. Terör örgütü PKK'nın ana üslerinden Kandil'e doğru ilerleyen Mehmetçik, Kandil etekleri, Hakurk ve civarındaki köylerde terörden bıkan halkın sevgisiyle karşılandı.

BİRLİKTE YEMEK YEDİLER

Mehmetçik kendini bağrına basan halka bu köylerde iftar ve sahur yemekleri verdi. Afrin'de yaşanan tablonun aynısının bu bölgede yaşandığını belirten Güvenlik ve Terör Uzmanı, Emekli İstihbarat Albay Coşkun Başbuğ, "Mehmetçiğin niyet ve maksadını bölge ve dünya çok iyi anladı. Terörden bıkan bölge halkı Mehmetçiği bir kurtarıcı olarak görüyor" dedi.

KURTULMAK İÇİN TEK ŞANS

"Mehmetçik neden bu kadar rağbet görüyor halkın bu sevgisinin nedeni ne derseniz, bu sevginin tamamen güven ve samimiyetten kaynaklandığını söyleyebilirim" diyen Başbuğ, şöyle devam etti:

"Bakın herşeyden önce halk bu işte Mehmetçiğin son noktayı koyacağına kesinlikle inanmış. Aksi takdirde örgütün korkusuyla bu tepkiyi vermeye cesaret edemezdi. İkincisi ise, halk Mehmetçiğin samimiyetini Afrin'de gördü. Dolayısıyla Mehmetçiğin, yıllardır bezdiği terörden kurtulma konusunda tek ve son şansı olduğunu görüyor. Terörle mücadelede en önemli husus taban desteği ve halk desteğidir. Bu gücü arkasına alamayanın kazanma şansı asla olamaz. Bu mantıkla ben ABD'nin yerinde olsam tası tarağı toplar, PKK'nın yöneticilerini de kaderine bırakır giderdim."

Mehmetçiğe kucak açtılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA