• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kandil yolundan dönüş yok

, ’taki terör yuvalarını birer birer dağıtıyor. Dün Hakurk, Avaşin-Basyan ve Kandil’e düzenlenen hava harekatında 12 hedef imha edildi. Bölgede öldürülen terörist sayısı 34’e yükselirken, Genelkurmay Başkanı Org. Akar da, harekatı Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı’ndan takip etti

Kandil yolundan dönüş yok

13.06.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 13.06.2018,00:45

Irak'ın kuzeyinde Hakurk, Avaşin-Basyan ve Kandil bölgelerine düzenlenen hava harekatlarında 12 hedef imha edildi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları Eskişehir'deki Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı'na giderek Kuzey Irak'a yönelik hava harekatını takip etti. Orgeneral Akar, TSK içindeki FETÖ'cüler temizlendikçe daha da güçlendiklerini belirterek "Bu sefer tüm terör örgütlerinin üzerine gitmek suretiyle bunların sonunu getirmek için kararlıyız. Bundan dönüş yok" dedi.

12 HEDEF İMHA EDİLDİ

Akar'a, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal da eşlik etti. Merkezdeki çalışmaları denetleyen Akar, gece yarısı Irak'ın kuzeyine yönelik gerçekleşen hava harekatını takip etti.
Operasyonda teröristlerin sığınak, barınak, silah mevzisi ve mühimmat deposu olarak kullandığı 12 hedef imha edildi. Böylelikle 2 gün içinde söz konusu bölgede 26 hedef, savaş uçakları tarafından vurulmuş oldu. Başarılı hava harekatından dolayı personeli tebrik eden Org. Akar, "Başta FETÖ olmak üzere PKK/ PYD/YPG ve DEAŞ dahil tüm terör örgütleriyle, bunun dışında ülkemize yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı faaliyetlerimizi sürdüreceğiz" dedi.

BÖLGEDE KALICI OLACAĞIZ

lli Savunma Bakanı Nurettin Canikli de Kandil operasyonuyla ilgili, "Terörü tamamen ortadan kaldırana kadar Kuzey Irak'ta kalacağız.
Sınır kısmı çok dağlık ama onu aştıktan sonra Irak topraklarında düzlük var. Kesin çözüm o dağların öbür tarafında, o düz arazide bir hat kurmak. Bu hedef gerçekleşmeden TSK oradan dönmeyecek. Bu bölgede ilk defa üs bölgeleri oluşturuldu. Buralar bir sonraki operasyon için geçiş noktası olacak. Tehdidin tamamen ortadan kalktığından emin olduktan sonra bu operasyonu tamamlayacağız. O zamana kadar TSK orada kalmaya devam edecek. Yıl başından bu yana 500'den fazla terörist Kuzey Irak'ta etkisiz hale getirildi" ifadelerini kullandı.

ANLIK İSTİHBARAT ANLIK İMHA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu Kandil operasyonu şu an için 3 ila 5 bin arasında Mehmetçiğin katılımıyla yürütülüyor.
İlk etapta sayıları 150'yi bulan bordo bereliler de kritik noktalara sızma yaparak, hem çatışmaya giriyor, hem de vurulacak hedefleri işaretliyor. İHA'ların işaretlediği hedefler de anlık olarak Diyarbakır 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuştu Pars Filo tarafından imha ediliyor. Bayraktar SİHA ise belirlediği hedefleri anında vuruyor.

Kandil yolundan dönüş yok haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA