• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'’de birlik vakti'

'İzmir’de birlik vakti'

15.06.2018, 00:14

2. Bölge Milletvekili Adayı Erdem Öksüz, Meclis’te ayrım gözetmeksizin tüm İzmirlilerin refahı için çalışacağını söyledi

NİDA ALADAĞ

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti 2. Bölge Milletvekili Adayı Erdem Öksüz, adaylık süreciyle ilgili merak edilenleri Yeni Asır'a anlattı. Öksüz, " İzmirliler bilsinler ki, benim tek derdim onların her daim mutlu ve huzurlu ve güvende olmalarını sağlamak için çalışmaktır. Hiç bir ayrım gözetmeksizin onların sorunlarını çözmek için uğraşmayı, kendilerini her anlamda güvende hissedecekleri daha özgür ve mutlu ülke için terimin son damlasına kadar çalışmayı taahhüt ediyorum" dedi.

Sizi tanıyabilir miyiz?
1983 yılında Sivas'ın Gürün ilçesinde doğdum, küçük yaşta babamın görevi nedeniyle ailemle birlikte İzmir'e taşındık.
Çocukluğumun ve tahsil hayatımın tamamını İzmir'de geçti, 2000 yılında bankacılık bölümünden mezun oldum. Ticari hayatım da İzmir'de devam ediyor.
Plastik sektöründe hizmet verdiğimiz fabrikalarımızda, yöneticilik ve genel müdürlük yapıyorum. 25 yıldır Bayraklı ilçesinde ikamet etmekteyim.
Evliyim, bir kız ve bir erkek 2 tane çocuk babasıyım.

Siyasete girme düşüncesi nasıl oluştu?
Ülkücü gelenekten gelen bir ailenin çocuğuyum, Babam ve aile efradımız Milliyetçi ve muhafazakârdır. Bende, okul yıllarımda Ülkü ocaklarında, Nizamı Alem ocaklarında hep bulundum ve yönetimlerinde görev aldım. En son Alperen Ocakları Ege Bölge Başkanlığı'nı yaptım.
Yani bizim tabirimizle çekirdekten, teşkilattan gelme, siyasetin okulunda yetişmiş oldum. Genel başkanımızın ve teşkilattaki arkadaşlarımızın teveccühü ile artık zamanı gelmişti demek ki; BBP İzmir İl Başkanlığı'na atandım.
Sonrasında yaptığımız kongrede delegenin oyunu aldım ve siyasi hayatımız devam ediyor.

Neden AK Parti'den aday olmayı tercih ettiniz?
Ben aslında Büyük Birlik Partiliyim.
Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun davasının emanetçisi olarak, mensubu olduğum partinin seçim işbirliği yapması ile AK Parti listelerinden İzmir milletvekili adayı oldum. Özellikle tabanda ilke ve görüşleri ile benzerlik olması, gerekse taban ve kadrolarının milliyetçi ve vatansever olması nedeniyle milli ve muhafazakâr düşüncemin tezahür edeceği kanaati ile bu seçim işbirliğinin hayırlı olacağını düşünüyorum.

Adaylığınız açıklandıktan sonra nasıl tepkiler aldınız?
Çok olumlu ve güzel geri dönüşler oldu. Hem sosyal çevrem hem de şahsımı tanıyan kişilerden ve de medyadan olumlu tepkiler aldım. Sadece kendi camiamdan değil, şahsımı tanıyan farklı görüşlerde olan STK temsilcilerinden olumlu görüş belirttiler. Sivaslı Hemşeri Derneklerinden ve Federasyonlardan özellikle çok destek aldım ki İzmir'de hem nüfus hem seçmen sayısı anlamında azımsanmayacak sayıdalar. Hem medyada hem derneklerde çok memnun olduklarını belirttiler hatta sizin aracılığınızla çok teşekkür ediyorum hepsine, adaylık sürecimde dernek başkanları İzmir'den Ankara'ya parti genel merkezimize genel başkanımıza ziyaret ederek adaylığıma destek olduklarını belirterek teşekkür ettiler.

Siyasette sizi hangi alanda aktif göreceğiz?
Gençliğin yoğun olduğu teşkilatlarda uzun yıllarım geçti ve çok emek verdiğimden gençlik benim için çok önemli. Sadece benim için değil hepimizin, bizim geleceğimizin teminatı gençler.
Ailelerin göz nuru, yetiştirirken ne emekler ne zorluklar çektiğimiz evlatlarımız, en kıymetlimiz.
Bunların öğrencilik hayatlarındaki ekonomik sorunları, sosyal sorunları, yetişkinlikteki sorunları alkol, kumar, uyuşturucu vs.
Kötü ve kalıcı hasar bırakan alışkanlıklardan uzak durmaları ve geleceklerini temiz ve sağlam bir zemine oturtmaları için, burada gençlerimize
rehberlik ve vekillik etme adına çok katkı sağlayacağımı düşünüyorum.

"SAHADA OLACAĞIM"

Vatandaşlar seçimlerden sonra da sizi sıkça görecek mi?

Vatandaş ile hemhal olarak meclis ve komisyon çalışmaları ile parti tarafından verilen görevler haricinde hep sahada olmayı, milletin sorun ve istekleri için uğraş vereceğim. Ayrıca ülkemizin tüm alanlarda çözüm bekleyen sorunları ile ilgilenerek farklı çözüm yollarını bulacağım. bu sorunları çözmeyi, bankacılık mezunu olmam nedeniyle ekonomik sorunlara yönelerek bunlara kalıcı çözümler geliştireceğim.
Yine gençliğimden bu yana aldığım görevler dolayısı ile iyi bir teşkilatçı olmam ve iş hayatında ticari faaliyette bulunmam nedeniyle de ülkemizin her alanda daha iyi yönetilmesi için gerekli çalışmaları yaparak bu konuda gerekli yasama faaliyetleri içine bizzat katılan birisi olarak göreceğinizden siz ve hemşerilerimin emin olmasını istiyorum.

HİZMET YETERSİZ

İzmir'in önemli sorunları sizce nelerdir?
İzmir'in sorunlarını sıralayacak olursam; sanayi ve ticaretin yetersiz olması, yerelde yapılan çalışmalar yetersiz ve özensiz, sportif anlamda pek çok ilimizin gerisinde, şehrin nüfus artışı ve büyümesine oranla yeterli yatırımların yapılmaması, şehrimizin deniz ve sahil şehri olmasına rağmen deniz ulaşımı ve denizin nimetlerinden yeterli yararlanmanın olmamasıdır. Ve elbette mevcut yerel yönetimin hizmet yetersizliği sorunun en başında geliyor.

ÖNCELİĞİ GENÇLER OLACAK

Seçilmeniz halinde İzmir ile ilgili projeleriniz neler olacak?
Gençliğin sorunlarına hakim olmamdan ötürü gençliğe yönelik çalışmalara ağırlık vereceğim.
Meslek edindirme çalışmaları, bilhassa meslek liselerine ilginin artırılması ile ilgili çalışmalara ağırlık vererek piyasada ihtiyaç duyulan ara eleman yetişmesi gayesine hizmet etmek, gençliğin zararlı alışkanlıklardan uzak durması için kültürel, sportif ve sosyal projelerin üretilmesi, dünya görüşü açısından İzmir halkının partimize ve düşünce yapımıza yönelik yanlış algı operasyonları neticesinde oluşan önyargılı yanlış bakış açısının değişmesi ve olumlu hale gelmesi için seminer, panel, konferans v.b kitlesel projelerin hayata geçirilmesi, muhalif partilerin mensubu olan yerel yönetimlerin yanlış ve hatalı uygulamalarına yakın takip ile etkin bir yerel muhalefetin hayata geçmesi mücadelesi gayesini güdüyorum.

'İzmir’de birlik vakti' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN