• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ramazan ayında bitmeyen enerji

Ramazan ayında bitmeyen enerji

15.06.2018, 00:04

24 Haziran öncesinde Ramazan ayı boyunca mitinglerle Türkiye’yi dolaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, performanslarıyla parmak ısırttı. Bazen bir günde 3-4 il gezen ikili, iftar ve sahurda bile vatandaşlarla buluşmayı ihmal etmedi

TOLGA TEKİN

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesinde Ramazan ayı boyunca olağanüstü bir performans sergiledi.
Her gün ayrı ayrı 3-4 ili gezerek temel atma, açılış, miting, iftar, sahur ve televizyon programlarına katılan Erdoğan ve Yıldırım, üstün performanslarıyla dikkat çekti.
Seçim kampanyası başından bu yana 33 miting yapan Erdoğan, 24 Haziran'a kadar bu sayıyı 55'e çıkaracak.
Genellikle günde 3-4 ilde programlara katılan Başbakan Yıldırım da üstün bir performans sergiledi.
Erdoğan ve Yıldırım, yoğun seçim temposuyla birlikte Ankara'daki görevlerini de ihmal etmedi.
İkili görüşmeler yaparak devletin işleyişi için gerekli çalışma ve yazışmaları da ihmal etmeyen Erdoğan, seçim kampanyası döneminde İngiltere ve Bosna Hersek gibi yurt dışı programlarına katıldı. Ramazan Bayramı'nda da yoğun seçim maratonuna ara vermeyecek olan Erdoğan ve Yıldırım, performanslarıyla "maşallah" dedirtti.

"BU MUHABBETİ GÖRÜNCE"

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Kocaeli Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada "Sen yorulmaz mısın diye soruyorlar. Ben de diyorum ki 'bu muhabbeti görünce insan yorulur mu? Sizlerden aldığımız ilhamla Türkiye kazan biz kepçe ülkemizi adım adım geziyoruz" diye konuştu. Türkiye genelindeki aday tanıtımlarını tamamlayan Erdoğan seçim startını 26 Mayıs'ta yapılan Erzurum mitingiyle vermişti.
Ramazan ayı boyunca her gün bir iftar programına katılan ve 2 miting yapan Cumhurbaşkanı, İstanbul, Manisa, Akhisar, Çorlu, Diyarbakır, Sakarya, Zonguldak, Ereğli, Muğla, Mersin, Hatay, Kars, Ardahan, Nevşehir, Kayseri, Ankara, İstanbul, Denizli ve Kocaeli, Trabzon, Rize, Bursa, Eskişehir, Konya, Aksaray, Aydın, Balıkesir ve Ordu'da mitingler düzenledi.
Muhtarlarla buluşmalarını da ara vermeden sürdüren ve muhtarlarla birlikte iftar yapan Erdoğan, televizyon programlarına da katılarak 2023 hedeflerini anlattı.

GİTTİĞİ İLLERİ İŞARETLİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitinglerde kullandığı TIR'ın içerisinde yer alan haritada miting yaptığı yerleri tek tek işaretliyor. Mitingler öncesinde kaldığı TIR'ın içinde asılı olan haritadan gittiği şehirleri takip eden Erdoğan, mitingin ardından da o şehrin üzerine işaret bırakıyor. Yalova mitingiyle birlikte işaretli illerin sayısı 34 oldu.

Ramazan ayında bitmeyen enerji haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN