• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘İzmir’in potansiyelini ortaya çıkaracağız’

‘İzmir’in potansiyelini ortaya çıkaracağız’

17.06.2018, 00:20 Güncelleme Tarihi: 17.06.2018,00:22

Seçim çalışmalarını sürdüren İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı , süreci ’a değerlendirdi. İzmir’in doğal güzellikleri ve jeotermal kaynakları ile sağlık turizmine çok uygun olduğunu söyleyen Bozkurt, “İzmir’deki bu potansiyel, projelerimizle değerlenecek” dedi

NİDA ALADAĞ

AK Parti 2. Bölge Milletvekili adayı Saliha Bozkurt adaylık sürecinde merak edilenleri Yeni Asır'a anlattı. Bozkurt, "2023 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda yeni Türkiye'yi ve İzmir'imizi projelerle büyüteceğiz. Türkiye'nin temel sorunları ve önündeki fırsatlar, uluslararası arenadaki politika tercihlerini göz önünde bulundurarak nitelikli insan kaynağı ve istihdam oluşturmak için projelerim var. Bilim ve teknolojinin de merkezi olması için çalışacağız. Ayrıca İzmir'de pek çok ilçemiz hem doğal güzellikleri hem de jeotermal kaynakları ile sağlık turizminin gelişimine çok uygun. İzmir'deki bu potansiyel projelerimizle değerlenecek. İzmir'in potansiyelini ortaya çıkaracağız" diye konuştu.

PARTİYE İLK ADIM

Sizi tanıyabilir miyiz?
1984 yılında Sivas'ta dünyaya geldim. Yaklaşık 20 senedir İzmir'de yaşıyor ve Karşıyaka'da ikamet ediyorum.
Savunma Sanayi, kompozit üretimi ve otomotiv sektörlerinde ticari faaliyet gösteriyorum.
Sivas'ın önde gelen ailelerinden Bozkurt sülalesine mensubum.
2002 yılında 18 yaşına adım attığım andan itibaren partimizin doğuşuyla ben de siyasi hayatıma AK parti Bornova Gençlik Kollarında görev alarak başladım.
9 sene boyunca bir çok birimde görev yaptım. 2011 yılında AK parti İzmir İl Kadın Kolları İl Başkan Yardımcılığı İl Sekreterliği Görevine seçildim. 4 sene Kadın Kollarında büyük bir gayretle çalıştıktan sonra 2014 yılında AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildim. Bu dönemde AK Parti Çiğli İlçe Koordinatörlüğü başta olmak üzere İl Başkanlığımızın Teşkilat, Dış İlişkiler, Halkla İlişkiler, Yerel Yönetimler gibi birçok biriminde görev yaptım. 26 Nisan'da aldığımız karar üzerine 27 Nisan günü mevcut görevim İl Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ederek 27. Dönem AK Parti İzmir 2.Bölge Milletvekili Aday Adaylığı Başvurusunda bulundum. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın Değerli Yöneticilerimizin takti diri ile Milletvekili adayı gösterildim.

Siyasete girme düşüncesi nasıl oluştu?
Her şeyden önce ülkemin ve milletimin refahına katkı sağlayabilmek için siyasete girme kararı aldım.
Demokrasimizin standartlarının daha da yükseltilmesi için faydalı olabileceğim düşüncesi ile AK Parti'nin doğuşundan itibaren ben de siyasete atıldım.

2023 HEDEFLERİ İÇİN

Neden AK Parti'yi tercih ettiniz?
Yeni Türkiye'de bir nefer olabilmek için ve hızla şekillenen dünyada, AK Parti'nin ülkemizi, milletimizi daha yükseklere çıkaracağına olan inancımdan dolayı AK Parti ve yine söylüyorum bu vatan meselesi, ülke meselesi, beka meselesi, durmayacağız çalışacağız, ülkemizi 2023 ve sonraki hedeflere taşımak için AK Parti'yi tercih ettim.

Adaylığınız açıklandığında ne tür tepkiler aldınız?
Bilindiği gibi İzmir aday adaylığında 205 adayın başvurusu vardı. Bu 205 Aday Adaylarından 28´i Teşkilat Yoklaması ve Mülakatlardan sonra Ak Parti Genel Merkezimiz tarafından Aday olarak gösterildi.
Teşkilatın çekirdeğinden bu güne kadar tüm birimlerde görev almış olduğum için öncelikle tüm teşkilat mensuplarımızın takdir ve sevincine mazhar oldum. Genç yaşta milletvekili adayı olduğum için beni tanıyan ve tanımayan herkesin tebrik ve beğenisini aldım. İzmir gibi siyasetin merkezi olan bir ilden milletvekili adayı olduğumdan dolayı partili partisiz bir çok kişinin gösterdiğin cesaret ve özgüvenden dolayı seni takdir ederiz diye bir çok söylemi ile karşılaşıp çok mutlu oldum Siyasi görüşü farklı olanlar bile siyasetin gençleşmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek başarılarımın devamını diliyorlar

MUHTARLARDAN HAREKET

Siyasette sizi hangi alanda aktif göreceğiz?
Siyasetin muhtarlarla başladığını düşünüyorum. Yapı itibarı ile sınırları belirlenmiş bir alanda hareket etmeyi seviyorum.
Sonunu görmek istiyorum. Kısacası muhtarlarla birlikte hareket ettiğinizde sınırlarınızı çizmiş oluyorsunuz.
Dolayısı ile İzmir'e hakim oluyorsunuz. Muhtar, mahallesinin ve köyünün ihtiyacını bilir. Muhtarlarla birlikte bu siyaseti yürütürsek hizmeti de daha hızlı ve kaliteli götüreceğime inanıyorum.

Seçilmeniz halinde İzmir ile ilgili projeleriniz nelerdir?
2023 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda yeni Türkiye'yi ve İzmir'ii projelerle büyüteceğiz.
Nitelikli insan kaynağı ve istihdam için projelerim var. Bilim ve teknolojinin de merkezi olması için çalışacağız. Ayrıca pek çok ilçemiz hem doğal güzellikleri hem de jeotermal kaynakları ile sağlık turizminin gelişimine çok uygun. Bu potansiyel, projelerimizle değerlenecek.

​İZMİR SEÇMENİNE MESAJINIZ NEDİR?

"Tüm seçmenlerimizden vatandaşlık görevlerini mutlaka yerine getirmelerini ve sandığa gittiklerinde kişisel bir değerlendirme ile değil ülkemizin hayrına olacak kararı vermelerini diliyorum. Bu seçimin sonucunun sadece kendi vatandaşlarımız için değil umudunu Türkiye'ye bağlamış tüm mazlumlar için önemli olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız."

'ÇOK FAZLA SORUN VAR'

"İzmir'in bir çok sorunu var. Mesela Kuzey kısmının Çandarlı Limanı'nın kısa bir süre sonra hizmete girecek olmasına rağmen çok ağır bir şekilde gelişmesi, ulaşımda olan aksaklıklar, önlemler alınmaz ise bir kaç sene sonra İzmir'in trafiğinin yürümez hale dönüşecek olması, Çiğli ve Narlıdere arası tüp geçit projelerinin aksatılması, kentte gençlerimizin aktivite ve sosyal alanlarının az olması, kadınlarımızın sosyal hayata olan katılımlarının azlığı ve buna benzer bir çok sorunu var."

‘İzmir’in potansiyelini ortaya çıkaracağız’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN