• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Afişlere çirkin saldırı

Afişlere çirkin saldırı

18.06.2018, 23:21

Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir Bayraklı mitingi öncesi miting alanı güzergahı üzerinde bulunan Cumhur İttifakı afişlerine çirkin bir saldırı gerçekleşti.
Alanın 200 metre yakınında AK Parti ve Cumhur İttifakı afişleri, kimliği belirsiz kişiler tarafından çöpe atıldı. Afişleri çöpe atanlarla ilgili soruşturma başlatıldı.

AK Parti'nin afişlerinin çöpe atılmasının dikkat çekici olduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Bizim en demokratik hakkımız olan pankartlarımızı çöpe atmaları, kötü bir siyaset örneğidir. Bunu kimin yaptığını tespit etmek için soruşturma başlatıldı. Aziz Kocaoğlu başkan olduğundan bu yana İzmir'de siyasi baskı var. Saldırının sebebinin bu baskı olduğunu düşünüyorum" dedi. Bayraklı Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Latif Aydemir ise özellikle Yıldırım'ın geçiş güzargahındaki afişlerin toplanmasına dikkat çekti.

FATİH ŞENDİL

Afişlere çirkin saldırı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN