• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Firari ’ün bacanağı yakalandı

Firari Adil Öksüz’ün bacanağı yakalandı

23.06.2018, 23:18

15 Temmuz darbe girişiminin ardından firari olarak aranan Adil Öksüz'ün bacanağı Ökkeş Tetik, Konya polisinin 124 mahrem imama yönelik düzenlediği operasyonda yakalandı. Sakarya'da yaşayan Ökkeş Tetik'in, FETÖ'nün Hava Kuvvetleri yapılanmasında Türkiye genelindeki mahrem imamları denetleyen isim olduğu ortaya çıktı. Örgütün haberleşme programı Bylock kullanıcısı olan ve eşi Öksüz'ün kaçmasına yardım ettiği gerekçesiyle tutuklu bulunan Tetik, Konya polisinin 124 mahrem imama yönelik düzenlediği operasyonda yakalandı. Tetik KOM Şube ekipleri tarafından Sakarya'da gözaltına alındıktan sonra Konya'ya getirildi.

İMAMLARI DENETLEMİŞ

Zanlının Şubat ayında gözaltına alınan Ankara'da görevli mahrem imam M.A tarafından deşifre edildiği öğrenildi. Ökkeş Tetik'in FETÖ içerisinde "gezici" olarak görev yaptığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki FETÖ üyesi askerleri ve onlara mahrem imamlık yapan kişileri denetlediği öğrenildi.

Firari Adil Öksüz’ün bacanağı yakalandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN