• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Konuşmasın diye öldürüldü

Konuşmasın diye öldürüldü

02.07.2018, 23:30

Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, FETÖ’nün altın çocuğu eski Müdürü Zeki Güven’in cezaevinde ölümüyle ilgili şok bir iddia ortaya attı. Başbuğ, FETÖ’cü Güven’in cezaevinde konuşmasını önlemek için kripto örgüt mensuplarınca öldürüldüğünü öne sürdü

Emekli İstihbarat Albay, Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, Türkiye'de son günlerde yaşanan olaylarla ilgili Yeni Asır'a çarpıcı açıklamalar yaptı. Üst aklın FETÖ ve içeride kendisine bağlı yapılarının 4 koldan saldırıda olduğunu dile getiren Başbuğ, FETÖ'nün "Altın çocuklar" adını verdiği Emniyet yapılanmasında üst düzey konumda bulunan ve CHP eski lideri Deniz Baykal ile MHP yöneticilerine yapılan kaset kumpasıyla ilgili davada FETÖ elebaşı ile birlikte yargılanan Ankara İstihbarat Şube eski Müdürü Zeki Güven'in tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi'nde ölümüyle ilgili bomba bir iddia ortaya attı.

İTİRAFÇI MI OLACAKTI?

Güven'in itirafçı olmak için başvuruda bulunduğuna yönelik iddialar olduğunu söyleyen Başbuğ, FETÖ'nün Güven'i daha önce yine cezaevinde kalp kriziyle ölen MİT yöneticisi Kaşif Kozinoğlu olayında olduğu gibi öldürmüş olma ihtimali olduğunu söyledi. Başbuğ, "Baykal'a kurulan kaset kumpasının çözülmesi, bunun ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığa gelmesinin FETÖ'nün işi olduğunun delilleriyle ortaya çıkması bütün düğümü çözer. CHP'nin de ipliği pazara çıkar. Zeki Güven konuşmaması için Kaşif Kozinoğlu gibi infaz edilmiştir. Bunu FETÖ'nün yaptığından şüphem yok. Zaten Baykal'ın yaşadığı rahatsızlık da şüphelidir. Çünkü Baykal, Avrupa'da katıldığı bir toplantıdan döndükten sonra rahatsızlanmıştır" dedi.

ERHAN GÜLENÇ

Konuşmasın diye öldürüldü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN