• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de adam gibi değişim şart”

“CHP’de adam gibi değişim şart”

05.07.2018, 23:46

CHP PM üyesi ve eski Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Erdal Aksünger, CHP'de Genel Başkan değişmesi ile partinin iktidara gelmesinin mümkün olmadığını belirtti. Yeni Asır'a çarpıcı açıklamalarda bulunan Aksünger, eğer İnce yeterli imzayı toplarsa Kurultay'ın 9 Eylül'de olabileceğini, ancak yeterli imza toplandığında ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarışa girmeyip kenara çekilmesi gerektiğini belirtti.

KADRO HAREKATI LAZIM

Genel Başkan değişiminin CHP'de hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini belirten Aksünger, "Partinin omurgası, kadroları değişmezse aynı hastalık devam eder. Tek adamlık olmaz. Yani kısaca kadro harekatı lazım. Muharrem İnce de gelse, başka bir isim de gelse bunlar yapılmadan iktidara yürümek CHP'de imkansız. Lider geminin kaptanıdır, mürettabat iyi olmazsa gemi yürümez. Partide bir rüzgar var, ancak ben 'Kurultay istemiyorum' söylemi doğru değil. Çünkü siyaset iddia işidir" dedi.

FATİH ŞENDİL

“CHP’de adam gibi değişim şart” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN