• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ahtapotun kollarını kestik

buluşmasında vatandaşlara seslenen Başkan Erdoğan, “Pensilvanya’daki melunun büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik. Son FETÖ’cü hain hesap verene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi

Ahtapotun kollarını kestik

15.07.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 16.07.2018,00:15

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'nın gerçekleştiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde milyonlara seslendi. Başkan Erdoğan, "Pensilvanya'daki melunun büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik. Bu böyle biline" dedi. Erdoğan, "Son FETÖ'cü hain hesap verene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, torunları, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal eşlik etti. Erdoğan, Şehitler Anıtı'nı da beraberindekilerle ziyaret ederek dua okudu. Ardından "Bil Oğlum" türküsü eşliğinde kürsüye çıkan Erdoğan, vatandaşlara seslendi.
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

KEDER VE GURUR BİR ARADA

15 Temmuz gecesi sokaklardaki vatandaşlarımız Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Çerkez... Her bir mezhepten, meşrepten, her bir etnik gruptan, herkes buradaydı. Sağcısı solcusu, zengini fakiri, muhalefeti iktidarı yoktu. Ay yıldızlı bayrağın altında toplanan aziz milletimiz vardı. Bugün sabahtan itibaren hamdolsun 81 vilayette anma törenlerimiz devam ediyor. 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü alçaklar karşısında kanlarıyla destan yazan, ezanımıza, bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz.

"İFTİHAR EDİYORUM"

Tarihimizde yaşanan her zaferin ardında fedakarlık vardır. Kurtuluş Savaşı'na bu milletin istikbali için binlerce şehidin kanı döküldü. 1923 şafağı anaların bu hissiyatla cepheye gönderdiği binlerce kınalı kuzunun mezar taşları üzerine söktü. Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gece Türk milleti cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun, Kuvayı Milliye şuurunun diri olduğunu göstermiştir. Bu millet, FETÖ eliyle Türkiye'nin müstemlekecilerin uydusu haline getirilmesine izin vermemiştir. Bu milletin ferdi olmakla iftihar ediyorum.

"81 MİLYONUN ZAFERİ"

Bu zaferin sahibi 81 milyonun tamamıdır. Nasıl istiklal harbimiz ülkemizde yeni bir dönemi başlatmışsa 15 Temmuz da Türkiye'nin önünde yeni kapılar araladı. Bu dayanışma iklimi başta terör ve vesayetle mücadele olmak üzere Türkiye'yi tüm cephelerde güçlendirdi.

Ahtapotun kollarını kestik haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA