• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ın fideleri hasat edildi

Emine Erdoğan’ın fideleri hasat edildi

18.07.2018, 23:51

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Şanlıurfa'da diktiği, ata tohumlarından elde edilen biber fideleri ürün vermeye başladı.
Erdoğan'ın "Yerel Tohum Buluşmaları" projesi kapsamında, Nisan ayında ziyaret ettiği Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü bünyesindeki Harran Talat Demirören Araştırma İstasyonu'nda toprakla buluşturduğu fidelerden hasat edilen ürünler, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gönderildi.

KÜLLİYE'YE GÖNDERİLDİ

Düzenledikleri Yerel Tohum Buluşmaları programına Emine Erdoğan'ın katıldığını anımsatan GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü İbrahim Halil Çetiner, "Bu sırada Emine Erdoğan Hanımefendi kendi elleriyle ata tohumundan elde edilen biberlerin dikimini yapmıştı. Bu biberler şimdi meyve vermeye başladı. Biz de bu biberlerin bir kısmını hasat ettik" dedi. Çetiner, hasat edilen biberleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gönderdiklerini kaydederek, "Erdoğan'ın biberleri çok beğendiğini" öğrendiklerini aktardı.

Emine Erdoğan’ın fideleri hasat edildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN