• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İmza bilmecesi

İmza bilmecesi

18.07.2018, 23:41

Gerek Genel Merkez gerekse muhalif cephelerden imza konusunda yapılan açıklamalar kafalarda soru işareti yaratmaya devam ediyor.
Muharrem İnce'ye yakın isimlerden CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Eskişehir eski Milletvekili Gaye Usluer, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, CHP Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın ve CHP Gençlik Kollarından Deniz Kahraman'ın başını çektiği grubun başlattığı cephede kurultay için atılan imza sayısının 500 civarında olduğu belirtilirken, Kılıçdaroğlu'na yakın bir PM üyesi ise ısrarla İnce'nin adamlarının dikkat çekmek için böyle bir sayı verdiklerini ancak gerçek rakamın 200'ü bile bulmadığını iddia etti.

YÜKSEL İMZA VERDİ

CHP PM üyesi Erdal Aksünger ise olağanüstü kurultay için imza sayısının sosyal medya hesabı Twitter'dan 353 olarak duyurdu. Aksünger yaptığı açıklamada, "Ben ilk günden beri söylüyorum, sonuçta Muharrem Bey kurultay isteyecek. Bundan daha doğal bir şey yok. Çünkü kim ne derse desin ortada bir başarısızlık var" dedi.
Bu arada ayrıca İzmir eski Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel'in Bornova'da notere değişim için imza verdiği ortaya çıktı.

İmza bilmecesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN