• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan'dan BRICS Zirvesinde çarpıcı çağrı

Başkan Erdoğan'dan BRICS Zirvesinde çarpıcı çağrı

27.07.2018, 12:48 Güncelleme Tarihi: 27.07.2018,17:36

Başkan Erdoğan, BRICS Outreach Çalışma Toplantısı'na yaptığı konuşmada, "Daha adil bir kredi derecelendirme kuruluşu oluşturmak adına BRICS ülkeleri ile ortak hareket edebiliriz" dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Afrika'da yapılan 10'uncu Brezilya-Rusya-Hindistan-Çin-Güney Afrika (BRICS) Zirvesi'nde temaslarına devam ediyor. Erdoğan, BRİCS üyelerine "daha adil bir kredi derecelendirme kuruluşu oluşturmak" için ortak hareket etme çağrısı yaptı.

AİLE FOTOĞRAFINA KATILDI

Zirvenin son gününde Sandton Convention Centre'da aile fotoğrafı çekimi, üye ve davetli ülke liderlerinin katılımıyla yapıldı. İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak zirveye davet edilen Başkan Erdoğanda fotoğraf çekimine iştirak etti.

Erdoğan, aile fotoğrafı çekiminin ardından BRICS Outreach Çalışma Toplantısı'na katılarak kısa bir konuşma yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

ADİL BİR KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞU KURALIM

Türkiye olarak BRİCS ülkeleri olarak ekonomik anlamda birlikte çalışmak istiyoruz. Daha adil bir kredi derecelendirme kuruluşu oluşturmak adına BRICS ülkeleri ile ortak hareket edebiliriz. Bugün burada İslam İşbirliği Teşkilatına üye tüm Müslüman ülkeleri de temsilen katılıyorum.

MEVCUT KÜRESEL SİSTEM KİMSEYİ MEMNUN ETMİYOR

Dünyamız oldukça sancılı bir süreçten geçiyor. Savaşlar ve doğal afetlerin zararlarını gördük. Mevcut küresel sistem mutlu azınlık dışında kimseyi tatmin etmiyor. Bu yapının değişmeden devam etmesi mümkün değildir. BRICS'in güney-güney işbirliği anlayışını takip ediyoruz.

Çalışma toplantısının ardından da Erdoğan'ın da katılımıyla öğle yemeği yenilecek.

Başkan Erdoğan'dan BRICS Zirvesinde çarpıcı çağrı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN