• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çocuk istismarına karşı birleştiler

Çocuk istismarına karşı birleştiler

30.07.2018, 23:15

bazı sanatçılar ve vatandaşlar, çocuk istismarına tepki için Çeşme’de buluştu. Yanlarında getirdikleri oyuncak bebekleri, pankartların önüne bıraktı. Bunların çocuk yuvaları için Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne verileceği de açıklandı

Yıllardır pek çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren şarkıcı şovmen Mikrop Hikmet, bu kez de çocuk istismarına karşı harekete geçti. Hafta sonu İzmir Çeşme'de tekne turu düzenleyen "Mikrop Hikmet ile Biz Bize Yeteriz" ekibi, geziye katılan herkesin oyuncak bebek getirmesi ricasında bulundu.
200 kişinin katıldığı tur öncesi basın açıklaması yapan Hikmet Durmuş, "Bugünlerde yürek yakan istismarlarla gündeme gelen, tecavüze uğrayan, taciz edilen, öldürülen ve kimsesiz çocuklarımız için, onların aileleri, sevenleri için düzenlenen tekne turuna hepimiz birer oyuncak bebek alarak katılıyoruz" dedi.

SİYAH ELDİVEN TAKTILAR

Ellerine siyah eldiven takarak çocuk istismarına 'Dur' diyen katılımcılardan Mikrop Hikmet, sözlerini şöyle sürdürdü: Son zamanlarda yaşadığımız kalp ağrılarına karşılık hiçbir şey yapamasak bile hala umudu olan çocuklarımıza sahip çıkmak hedefimiz olsun istiyoruz. Çok yas tuttuk. Son yıllarda bir nebze de olsa hala geleceği olan çocuklarımıza ışık olmak lazım. Daha fazla çocuklarımız ölmesin, annelerin babaların yürekleri yanmasın diyerek dikkat çekmek adına bir araya geldik. Senin çocuğun olsaydı, yine susar mıydın? Gönüllü kişilerle ve İzmirli sanatçılarla bugün burada toplum olarak vicdanlarımızı derinden sarsan, kadın, çocuk ve hatta hayvanlara yönelik saldırılara karşı sessiz kalmamak ve ortak tepki oluşturmak adına toplandık.

Çocuk istismarına karşı birleştiler haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN