• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kemiği toza çeviren kurşunla vuruyor

Kemiği toza çeviren kurşunla vuruyor

31.07.2018, 23:17

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü, Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne katılan Filistinlilere İsrail askerleri tarafından yapılan saldırılarda 'kemiği toza çeviren' kurşun kullanıldığını iddia etti. Örgütün Lübnan Ofisi İcra Direktörü Cihan Besisu, iki ay içinde örgüt doktorlarının tedavi ettiği yaralı sayısının, İsrail'in 2014'te Gazze'ye düzenlediği operasyonda müdahalede bulunduklarından fazla olduğunu dile getirdi. Besisu, "Sağlık ekipleri, son iki ayda kemiklerin tam anlamıyla toza dönüştüğü vakalara tanık oldular. Yapılan ameliyatlar yaralıların durumlarını stabilize etse de pek çoğunun ek ameliyatlara ve uzun süreli rehabilitasyona ihtiyacı var" diye konuştu.

Kemiği toza çeviren kurşunla vuruyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN