• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şengül ve Kocaoğlu’dan Ankara çıkarması

Şengül ve Kocaoğlu’dan Ankara çıkarması

01.08.2018, 23:16

İl Başkanı Aydın Şengül, Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte kentin sorunlarını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı ’ye anlattı. İkili, bugün de Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan’la görüşecek

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'in sorunlarının çözümü için işbirliği yaptı, ikili birlikte Ankara'ya gitti. AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'ün girişimleri ile gerçekleştirilen görüşmelerin adresleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı oldu. Şengül ve Kocaoğlu, İzmirli olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe ve AK Parti İzmir Teşkilat Başkanı Tanfer Kemerli'nin de yer aldığı görüşmede, Bakan Bekir Pakdemirli ile İzmir'deki projelerin değerlendirildiği öğrenildi.

BUGÜN DE ANKARA'DALAR

Şengül ve Kocaoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu'yla da görüştü. Kente yönelik sorun ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği görüşmelerde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hükümetin İzmir'deki bazı projelerine yönelik açtığı karşı davaların da gündeme geldiği kaydedildi. Şengül ve Kocaoğlu'nun Ankara çıkarması bugün de sürecek. İkili, bu sabah Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'la da görüşecek. Şengül ve Kocaoğlu, ziyaretle ilgili detaylı açıklamayı da bugün yapacak.

BAŞKAN DOSYA VERMİŞTİ

Kocaoğlu, İzmir'in çeşitli bakanlıklardan talepleriyle ilgili bir dosya hazırlayıp, AK Parti İl Başkanlığı görevine gelen Aydın Şengül'e vermişti.
Şengül de bu dosyayı ilgili bakanlara iletmişti. Kocaoğlu, geçen gün yaptığı açıklamada 3 bakandan randevu istediğini, Ankara'da yapılması planlanan görüşmelere, Şengül'ü de davet edeceğini açıklamıştı. Şengül de, Kocaoğlu'nun davetine olumlu yanıt vermiş ve "Sözümüzün arkasındayız" demişti.

Şengül ve Kocaoğlu’dan Ankara çıkarması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN