• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bu neyin zulmü Kocaoğlu

Bu neyin zulmü Kocaoğlu

06.08.2018, 00:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda 1993 yılından beri görev yapan satın alma sorumlusu 53 yaşındaki Bayram Kavun, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Konak Meydanı'nda Demokrasi Nöbeti'ne katılmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hakkında soruşturma açtığını söyledi. Yıllardır siyasi görüşü nedeniyle belediye yetkilileri tarafından baskıya maruz kaldığını iddia eden Kavun, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sürekli baskılarıyla 12 yıl erken emekliliğe zoırlandım. Çünkü uzun zamandır kendileriyle aynı siyasi görüşte olmadığım için uyguladıkları mobingi 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı katıldığım nöbetten sonra çok artırmışlardı. 23 yılda iki kez değişen görev yerim son iki yılda 9 kez değiştirildi" diye isyan etti.

BIKTIRMA POLİTİKASI

İtfaiye Daire Başkanlığı yetkililerinin yapılan birçok soruşturmadan olumsuz bir şey çıkmayınca psikolojik olarak bıktırma politikasına başvurduklarını öne süren Kavun, "Devleti yöneten Cumhurbaşkanımız 'meydanlara inin' diyor. Biz de meydanlara iniyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal medyada paylaştığım görüntümü alıyor 'senin ne işin vardı burada' diyor. Sosyal medya kullanımımla ilgili birkaç kez daha soruşturma açmışlardı fakat buna artık pes dedim. Daha üst mercilere İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamına şikayette bulundum ama hiçbir sonuç alamadım" dedi.

RÜTBEMİ ALDILAR

Kendisinin birkaç kez farklı yerlerde görevlendirildiğini belirten Kavun "Yerimin değiştirilmemesi için defalarca dilekçe yazdıktan sonra baş şoförlük birimine ait buroya sözlü olarak gönderdiler ben de bu emrinde yazılı olarak tarafıma verilmesini talep etmem üzerine bu kez de oradan alıp görevimi lokalden yapmamı yazılı olarak emrettiler. Ardından itfaiye çavuşluk rütbemi alıp valilik tarafından yeni oluşturulan 112 çağrı müdürlüğüne (dış birim) acil çağrı alıcısı olarak gönderdiler. Burada görevlendirilecek olan ve bu nedenle bu eğitimi alan personeli göndermeyip beni gönderdiler" dedi.

'TAZMİNATIN YANAR'

Çalışma arkadaşlarının sürekli kendisine uyarıda bulunduğuna da dikkat çeken Kavun, "İş arkadaşlarımla bu durumu konuştuğumuzda bana sürekli "Git, emekliliğini iste. Bu şekilde devam edersen tazminatını da yakacaklar' dediler. Haliyle endişelerim arttı ayrıca yapılan baskılara dayanacak gücüm kalmadığı için 12 yıl daha çalışabilecekken emekli olmak zorunda kaldım" dedi. Bu arada, Kavun hakkında Büyükşehir Belediyesi'nce açılan soruşturma çerçevesinde hazırlanan 'Disiplin Raporu'nda Kavun'un facebook hesabında yapılan paylaşımların tek tek incelendiği vurgulandı.
Raporda Kavun'un "Demokrasi mitinglerine gittiğini gösteren fotoğraflara ilişkin paylaşımlarda bulunduğu" şeklinde bir vurgu yapılması ise dikkat çekti.

HAKKINI ARADI KOVULDU

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden geçen yıl çıkarıldığını söyleyen Mahir Kılıç isimli işçi ise CHP Genel Merkezi önünde "işimi geri istiyorum" eylemi başlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne açtıkları kadro davası nedeniyle işlerine son verildiğini öne süren 200'ün üzerindeki işçiden biri olan Kılıç, işe dönüş için açlık grevi başlattı. 80 gün süren grevin ardından belediye ile protokol imzaladığını ve işe dönüş sözü verildiğini belirten Kılıç, iki ay geçmesine rağmen işine dönemediğini söyledi. CHP Genel Merkezi'nde eylem başlatan Kılıç, hafta içi her gün 11.00-13.00 arasında bekleyişini sürdüreceğini ifade etti.

NİDA ALADAĞ

Bu neyin zulmü Kocaoğlu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN