• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Polis, vatandaş işbirliği artacak’

‘Polis, vatandaş işbirliği artacak’

05.08.2018, 23:01

’nün ilk mağdurlarından olan ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atanan , ’a yaptığı açıklamada, “Polis, toplumla daha da fazla kaynaşacak” dedi

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanan Celal Uzunkaya, ilk röportajını Yeni Asır'a verdi. Polis, vatandaş dayanışması ve yardımlaşmasının en üst düzeye taşınacağını vurgulayan Uzunkaya, trafik kazalarının en aza indirilmesi için çalışma yaptıklarını ve bu çalışmalara yönelik süprizlerinin olduğunu açıkladı.

DARBE GİRİŞİMİNİ ÖNLEDİ

FETÖ'nün ilk mağdurlarından olan Celal Uzunkaya, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün başına getirildi. Uzunkaya, İzmir Emniyet Müdürü olduğu dönemde, 15 Temmuz gecesi Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikasta giden darbecilere, İzmir'den gönderdiği özel harekat polisleriyle karşı koyan isimdi. Uzunkaya, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece İzmir Valiliği'nde oluşturulan kriz masasında, emniyet birimlerini koordine ederek darbecilerin kentte harekete geçmesini engelledi. Darbe girişiminin olduğu gece Erdoğan ile iki kez görüşen Uzunkaya, İzmir'de 2.5 sene görev yaptı. Uzunkaya, İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan ve FETÖ'cü olduğunu tespit ettiği 926 polisi açığa aldı. 12 bin emniyet personelinin bulunduğu İl Emniyet Müdürlüğü'nde toplam personelin yaklaşık yüzde 8'ini açığa alarak büyük bir FETÖ temizliğine imza attı.
Uzunkaya, İzmir'de kente yönelik 7 bombalı terör saldırısını önlemeyi başardı.

MÜCADELE SÜRECEK

Emniyet Genel Müdür Vekili Erhan Gülveren'den Emniyet Genel Müdürlüğü görevini devraldıktan sonra da başarılı işlere imza atmaya devam eden Uzunkaya, ilk röportajını da Yeni Asır Gazetesi Haber Müdür Yardımcısı Fatih Şendil'e verdi. Uzunkaya, başta FETÖ, PKK, DEAŞ ve benzeri örgütler olmak üzere her türlü suç oluşumlarına, yasa dışı yapılara karşı bugüne kadar verilen amansız ve kesintisiz mücadelenin 2-3 kat hızla devam edeceğini söyledi. Uzunkaya, "Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetli ve kararlı duruşuna uyumlu bir şekilde görev yapmaya, inşallah bundan sonra da arkadaşlarımızla devam edeceğiz. Başarılı olmama noktasında hiçbir mazeretimiz yok. Bundan sonra polis, toplumla bugüne kadar olduğundan daha da fazla kaynaşacak, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlama amacıyla görevlerini devam ettirecektir. Polis, vatandaş kaynaşması en üst düzeye çıkartılacaktır" diye konuştu.

FATİH ŞENDİL

.

‘Polis, vatandaş işbirliği artacak’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN