• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de sisteme uygun yeni kadro

AK Parti’de sisteme uygun yeni kadro

07.08.2018, 23:14

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili, bakan ve bürokratlardan sonra 18 Ağustos'ta yapılacak büyük AK Parti kongresinde parti yönetimini de yeni sisteme göre dizayn edecek.

TECRÜBELİ İSİMLER

Kongrede genel başkanlık seçiminin yanı sıra partinin 50 kişiden olaşan en yetkili organı MKYK için de seçim yapılacak. Yeni MKYK için çalışmalara başlayan Erdoğan'ın, geçtiğimiz günlerde yapılan MYK toplantısında yeni liste için isim istediği öğrenildi. Erdoğan'ın, MKYK'nın en az üçte birini yenileyeceği bildirildi. Erdoğan'ın, MKYK'da öncelikli olarak yeni sistemde siyasetin merkezi partiye kaydığı için tecrübeli isimlere yer vereceği öngörülüyor. Bu isimlerin yanında kadın ve gençlere yer verileceği de konuşuluyor. Erdoğan'ın, yeni sisteme uygun olarak siyasete ve kadrosuna yeni isimler katacağı da belirtiliyor.

ZÜBEYDE YALÇIN

AK Parti’de sisteme uygun yeni kadro haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN