• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Güven mesajı

Güven mesajı

09.08.2018, 23:23

Başkan Erdoğan, önceki gün bir araya geldiği iş dünyası temsilcilerine ekonomide spekülatörlerin oyunlarına karşı güven mesajı verdi. Bayrama kadar piyasaların rahatlayacağını kaydeden Erdoğan, 2.5 milyon esnafın da süreçten zarar görmemesi için önlem alınmasını istedi

Ekonomiye yapılan dış baskı ile Türkiye'nin politikalarına yön vermek isteyen spekülatörlerin döviz piyasasında sert dalgalanmalara neden oldu.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan ise Türkiye'nin ekonomik baskılara karşı dirençle duracağının sinyallerini verdi. Önceki gün iş dünyasının önce gelen temsilcilerini kabul eden Başkan Erdoğan, piyasalara güven mesajı verdi.

PİYASALAR RAHATLAYACAK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyeti kabul eden Başkan Erdoğan, "Makul süre içinde her şey düzelecek, piyasalar rahatlayacak. Hiç korkmayın, hepsi geçecek" dedi. Özel sektörün de vatandaşların da bu baskıların nedenini ve kaynağının farkında olduğunu vurgulayan Erdoğan, "İç piyasada daralma söz konusu olmayacak. Ekonomide önümüzü görecek vaziyetteyiz. Piyasalardaki gelişmeler gerçeği yansıtmıyor, hepsi oyun. Bayramda işler, piyasalar hareketlenecek" diye konuştu.

2.5 MİLYON ESNAFA MÜJDE

İş dünyası ile buluşmasında 2.5 milyon esnafa da müjde veren Erdoğan, yerel yönetimlerin, kamu kurumlarının ticaret yaparken esnafa zarar vermesine izin vermeyeceklerini de söyledi. Erdoğan, belediye başkanlığı döneminde buna büyük önem verdiğini belirterek, bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılması için buluşmada yer alan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'a talimat verdi. Başkan Erdoğan, 100 günlük eylem planı kapsamında bu konuda da düzenleme yapacaklarını kaydetti.

CUMHURBAŞKANLIĞI DANIŞMANLIĞINA ATAMA

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Danışmanlığına, Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına, Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına ve Sermaye Piyasası Kurulu Üyeliğine atamalar yaptı. Buna göre, Cumhurbaşkanı Danışmanlığına Sümeyra Merve Kılınç ve Elif Esen, Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu, Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına Prof. Dr. Mahmut Özer ve Prof. Dr. Mustafa Safran, Sermaye Piyasası Kurul Üyeliğine Birol Küle atandı

Güven mesajı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN