• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ABD ’te oyalama peşinde

ABD Münbiç’te oyalama peşinde

11.08.2018, 00:00

Münbiç Yol Haritası'na rağmen ABD, henüz Münbiç'teki PKK/ PYD-YPG'li teröristleri kentten çıkarmadı. Bölgedeki kaynaklardan alınan bilgiye göre Türk ve ABD'li askerler birbirlerinden ayrı ama koordineli şekilde Münbiç'in dış mahallelerinde devriye atıyor. TSK son olarak bölgede 27'nci devriyenin atıldığını duyurdu. Ankara ise Münbiç'in iç mahallelere yönelik ortak devriyelerin bir an önce başlamasını istiyor. İçerideki devriyelerin başlayabilmesi için de PKK/PYDYPG'li teröristlerin bölgenin doğusuna çekilmesi gerekiyor. Teröristlerin 4 Temmuz tarihinden itibaren çekilmesinin başlaması gerekiyordu. Ancak henüz bu konuda bir ilerleme sağlanamaması "ABD, Türkiye'yi oyalıyor mu?" sorularına neden oluyor. Başkan Tayyip Erdoğan da, son olarak Münbiç'te işlerin istendiği gibi gitmediğine dikkat çekmişti.

AHMET TOPAL

ABD Münbiç’te oyalama peşinde haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA