• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan ilk talimatı verdi!

Başkan Erdoğan ilk talimatı verdi!

20.08.2018, 09:54 Güncelleme Tarihi: 20.08.2018, 09:55

Kongrede parti vitrinini yenileyen ve ’da önemli değişikliklere imza atan Başkan Erdoğan’ın ilk talimatı çalışmalarına hız vermek oldu. Öncelikli hedef bütün büyükşehirleri kazanmak.

AK Parti'de önceki gün gerçekleştirilen 6. Olağan Büyük Kongre'de partideki değişim tamamlandı.

AK Parti'de yeni hedef Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatıyla mahalli idareler seçimleri.

BAŞKAN ERDOĞAN İLK TALİMATI VERDİ

AK Parti'nin hedefi 30 büyükşehrin hepsini kazanmak. AK Parti kongresinde parti vitrinini yenileyen Başkan Erdoğan'ın yakın çalışma arkadaşlarına ilk talimatı da yerel seçim çalışmalarına hız vermek oldu. Kongrenin ardından yenilenen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve Merkez Yürütme Kurulu'nu (MYK) aynı gün toplayan Başkan Erdoğan, 1 yıldan az kalan yerel seçimler için AK Parti'nin tüm teşkilatlarıyla sahaya inmesini istedi. AK Parti'de yerel seçim çalışmaları kongreden çok önce başlamıştı. Anketlerle vatandaşın nabzını tutan AK Parti, hem kendi belediyelerinin hem de rakip belediyelerin performansları ve vatandaşta karşılığını ölçmeye başladı. Yine kendi belediye başkanlarının ortaya koyduğu icraatler, vaatlerinin ne kadarını gerçekleştirdikleri, vatandaşla diyaloglarının nasıl olduğu araştırılan diğer başlıklar arasında. AK Parti aday belirlemede teşkilatların da görüşünü alacak. Teşkilatlarda sandıklar kurulacak, adaylarla ilgili temayül yoklaması yapılacak. AK Parti özellikle kılpayı kaçırdığı belediyelerle ilgili özel bir çalışma yürütecek. Bu kapsamda o ile yönelik özel yatırımlar, projeler üretilecek.

SABAH

Başkan Erdoğan ilk talimatı verdi! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN