• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Papazı kaçırma planı tutmadı

Papazı kaçırma planı tutmadı

20.08.2018, 00:00

ABD'nin Türkiye'den ısrarla serbest bırakılmasını istediği ABD'li ajan papaz Andrew Craig Brunson'a yönelik suikast hazırlığı iddiası ile ilgili daha önce 5 kişinin gözaltına alınıp sorgulandığı haberini okuyucularına duyuran Yeni Asır, Brunson'la ilgili önemli bir bilgiye daha ulaştı. Tutukluluğu 'sağlık sorunları' dikkate alınarak ev hapsine çevrilen ve adli kontrol şartı getirilen Brunson'ın cezaevinde kaldığı dönemde yine bir rahatsızlığı bahane edilerek cezaevinden kaçırılmak istendiği kaydedildi.

ZEHİRLENME İDDİASI

Ancak, bu planın Cumhuriyet Başsavcılığı'nın aldığı tedbirle engellendiği öğrenildi. FBI eski çalışanı Sibel Edmonds'ın ajan papaz Brunson ile ilgili ortaya attığı "Cezaevinde CIA tarafından zehirlenecekti" iddiasının yankıları sürerken İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Sercan isimli bir kişinin Brunson'a suikast için görevlendirildiği ihbarını almış ve ajan papaza suikast hazırlığı yapıldığı iddiası ile ilgili 5 kişi Ankara ve İstanbul'da yakalanarak İzmir'de sorgulanmıştı.

ÖNLEM ALINDI

Şimdi Brunson'ın daha önce Şakran Cezaevi'nde kaldığı dönemde kaçırılmak istendiği öne sürüldü. İddiaya göre Brunson'ın hapishanedeki revirden Menemen Devlet Hastanesi Pskiyatri Servisine sevk edilmek istendiği bilgisine ulaşan Cumhuriyet Başsavcılığı, hemen harekete geçerek önlem aldı. Brunson'ın yolda veya hastaneden kaçırılmasını planı bu önlemler sayesinde suya düştü.

IRAK MEDYASINDA İLGİNÇ BİR İDDİA ORTAYA ATILDI

Sosyal medyada ajan papaz Andrew Brunson ile ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. Iraklı bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından yapılan paylaşımlarda ABD'nin Irak'ı işgalinin ardından Amerikan askerlerince yağmalanan devrik lider Saddam'ın altınlarını çalanlar arasında Brunson'ın da yer aldığı öne sürülüyor. Bu paylaşımlarda Brunson olduğu iddia edilen kişinin altın külçeleriyle çekilen bir fotoğraf paylaşılıyor.

Papazı kaçırma planı tutmadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA