• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ege’de bayramı

Ege’de turist bayramı

20.08.2018, 23:15

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin gözdesi, Ege’nin merkezleri oldu. Çeşme, Kuşadası, Didim, , ve Fethiye sokakları doldu taştı

Bayram tatilinin başlamasıyla birlikte turizm beldelerindeki otellerde doluluk oranları yüzde 100 oranına ulaştı. Milyonlarca kişi 9 günlük tatil için Ege'ye akın ederken, Çeşme, Kuşadası, Didim, Bodrum, Marmaris ve Fethiye başta olmak üzere tüm turizm merkezleri turist akınına uğradı. Tatilcilerden dolayı 164 bin 158 kişi olan Bodrum nüfusu 2 milyona yaklaşırken, 41 bin nüfuslu Çeşme'nin 1 milyon turisti ağırlayarak nüfusunun 25 katından fazlasına ulaştığı kaydedildi.

OTELLERDE YER BULAMAYANLAR ÇADIR KURDU​

Çeşme'de özellikle gündüz saatlerinde trafikte ve plajlarda yoğunluk dikkat çekerken, yer bulamayan birçok kişi de konaklama sorununu sahillerde çözdü. Kimileri çadır kurarken, kimileri de kumsallarda sabahlamayı tercih etti. Tatilciler, akşamları da Alaçatı sokaklarını boş bırakmadı. "İğne atsan yere düşmez" dedirten görüntüler oluşurken, kalabalıkların eğlencesi sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

ERCAN AKGÜN

DENİZ MANZARALI 'SIFIR MASRAFLI' KONAKLAMA

Ege'deki turist bereketinden Kuşadası da nasibini aldı. Tatilciler otellerde yer bulamayınca sahile çadır kurdu. Deniz kenarında, liman ve Güvecinada manzaralı çadırlarda kalanlar, duş ve tuvalet ihtiyaçlarını plajdaki tesislerde gideriyor. Tatilcilerden bazıları da parklarda ve yeşil alanlarda uyumayı tercih ediyor.

İBRAHİM UZUN

Ege’de turist bayramı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN