• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan diplomasisi ile buzları eritti

Başkan diplomasisi AB ile buzları eritti

23.08.2018, 23:16 Güncelleme Tarihi: 23.08.2018,23:16

ABD Başkanı Trump, ajan papaz Brunson’u bahane edip ’ye ekonomik savaş başlattı. Ancak Başkan Erdoğan’ın adımları sayesinde Avrupa liderleri Türkiye’nin yanında yer aldı. Amerikan medyası krizin Erdoğan ile liderlerini birbirine yaklaştırdığını yazdı

Türkiye ekonomisine savaş açan ABD Başkanı Donald Trump, ABTürkiye ilişkilerinin güçlenmesini sağladı. Financial Times, Başkan Erdoğan'ın doğru adımlarla Fransa ve Almanya ile gerginliği düzelttiğini ifade etti. Financial Times, Trump'ın başlattığı ekonomik savaş nedeniyle Türkiye- ABD ilişkilerinin bozulmasını ele aldı. Gazete, ABD'nin yaklaşımından dolayı Türkiye ve Avrupa'nın ilişkileri düzeltmek için harekete geçtiğini yazdı.

ADIMLAR GERGİNLİĞİ AZALTTI

Ankara'nın Avrupa Birliği ile ilişkilerin düzeltilmesi yönünde hareket etmeye başladığının aktarıldığı yazıda Trump'ın Türkiye'ye karşı başlatmış olduğu ekonomik savaş 'ipler koptu' sözleriyle vurgulandı. Avrupalı yetkililerin Türkiye ile ilişkilerde 'uzun zamandır beklenen' gerginliğin azaldığına dikkat çektiğinin ifade edildiği haberde, "Türk hükümetinin casusluk şüphesi ile gözaltında tuttuğu iki Yunan askeri ile Uluslararası Af Örgütü'nün bir yerel şube başkanını serbest bırakma kararı da bunu kanıtlar niteliktedir" ifadeleri kullandı.

Başkan diplomasisi AB ile buzları eritti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN