• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de ‘küskün seçmen’ korkusu!

CHP’de ‘küskün seçmen’ korkusu!

24.08.2018, 23:19

24 Haziran seçim hezimeti, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun girdiği bütün seçimlerde aldığı başarısız sonuçlar, hemen her seçim sonrası partide yaşanan liderlik ve kurultay kavgası, sonuçların parti tabanında yol açtığı hayal kırıklığı, önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak yerel seçimlere yönelik CHP tabanının sandığa gitmeyeceği beklentilerini artırdı. CHP'yi ise yapılan analizler sonucunda 'küskün seçmen' korkusu sardı.

START 29 AĞUSTOS'TA

Yerel seçimler öncesinde parti tabanını ve seçmeni yeniden kazanma telaşına düşen CHP, bayramın ardından yerel seçim hazırlıkları için kolları sıvayacak. Parti yönetimi bir yandan partideki kurultay tartışmalarını sonlandırmaya uğraşacak bir yandan da küskün seçmen olarak tanımlanan ve sandığa gitmeme kararındaki seçmeni yeniden kazanmak için çalışma başlatacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçim startını 29 Ağustos'ta yapılacak Parti Meclisi toplantısı ile verecek. Kurultay tartışmalarının gölgesinde yapılacak PM'de seçim stratejisi belirlenecek.

CHP’de ‘küskün seçmen’ korkusu! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN