• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’li belediye, ekmek teknesini elinden aldı

CHP’li belediye, ekmek teknesini elinden aldı

03.09.2018, 23:09

Didim sahilinde 6 yıldır balık ekmek satarak 3 çocuğunu okutan Rengin Kumbalı, CHP'li Belediye Meclis üyesi C.E'nin restoranının karşısına demirlediği için teknesini mühürlettiğini öne sürdü. Kendisinin de yaklaşık 10 yıldır CHP'nin üyesi olduğunu söyleyen Kumbalı, "CHP'li Didim Belediyesi'nin keyfi bu uygulaması karşısında hukuk savaşı açtım. Ellerim kırılsaydı da CHP'ye oy vermeseydim" dedi.

RUHSATI İPTAL EDİLDİ

51 yaşındaki Rengin Kumbalı, eşini 7 yıl önce kaybettikten sonra Didim'in Akbük sahilinde demirli 'Kumbalık' teknesinde balık ekmek satarak 3 çocuğunu büyüttü. Geçtiğimiz ay teknesinde tadilat yaptıran Kumbalı, resmi işlemler için gittiği Didim Belediyesi'nde elinden ruhsatı alınarak iptal edildi. 3 Temmuz günü müşterilerine balık ekmek servisi yaparken Didim Belediyesi'nde çalışan zabıtalar tarafından teknesi mühürlenen Rengin Kumbalı büyük bir şok yaşadı. Kumbalı, "Eşim balıkçıydı, onun ölümünden sonra çocuklarımı balıkçılık yaparak, limanda balık ekmek satarak büyüttüm. Müşterilerime daha iyi hijyen şartlarında hizmet vermek için tekneme tadilat yaptırdım. Bu tadilatı işletebilmek için 25 gün boyunca Kuşadası Liman Başkanlığı ile Güllük Liman Başkanlığı arası kaç kez gittim geldim bilmiyorum. Didim Belediyesi'ne son gittiğimde dosyamın içinde bulunan mevcut ruhsatımı aldılar. Birkaç gün sonra da teknemin ruhsatı olmadığı gerekçesiyle gelip mühürlediler" diye konuştu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

3 çocuğunu büyüttüğü balıkçı teknesinin karşısında CHP'li Didim Belediye meclis üyesi C.E'nin bir restoranı olduğunu kaydeden Kumbalı, "Yıllardır bu tekne burada. Bugüne kadar teknem hiç sorun olmadı. Ancak yaptırdığım tadilat sonrası ruhsatım keyfi bir uygulamayla elimden alındı. Bunun tek bir anlamı var, CHP'li meclis üyesi C.E'nin işletmesi önünde balık ekmek satmam kendisini rahatsız etti. Tadilatı yaptırmam onun ekmeğine adeta yağ sürdü. Ekmek teknemi elimden aldı. Sevenlerim ve müşterilerim ekmek teknemin geri verilmesi için imza topladı. Ben de yürütmeyi durdurma için Bölge İdare Mahkemesi'ne dava açtım. Didim Cumhuriyet Savcılığı'na giderek görevlerini kötüye kullanan Didim Belediyesi, Kuşadası Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personelleri hakkında suç duyurusunda bulundum" dedi.

'CHP'Lİ OLMAKTAN UTANIYORUM'

Yaklaşık 10 yıldır CHP üyesi olduğunu belirten Rengin Kumbalı, "Bugüne kadar kendimi bildim bileli CHP'ye oy verdim. Keşke ellerim kırılsaydı da CHP'li Deniz Atabay ve ekibine oy vermeseydim.
Sadece burada esnaf olarak bir tek ben mağdur edilmedim. Birçok esnafımız mağdur edildi. Ancak korktukları için sesleri çıkmıyor. Bu uygulamalardan dolayı CHP'li olmaktan utanıyorum ve CHP'den en kısa zamanda istifa edeceğim" diye konuştu.

İHSAN KARATAŞ

CHP’li belediye, ekmek teknesini elinden aldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN