• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de Mart sonrası hesapları

CHP’de Mart sonrası hesapları

04.09.2018, 23:26

CHP'de, Muharrem İnce'nin etrafında toplanan muhaliflerin kurultayı toplama girişimlerini 'imza sayısı'nı gerekçe göstererek engelleyen parti yönetimi yerel seçimlere odaklanırken, CHP kulislerinde de yerel seçimlerin yapılacağı Mart 2019 sonrası için senaryolar konuşuluyor. 24 Haziran'a ilişkin analizler, CHP'nin en çok oyu kalesi olarak adlandırılan il ve ilçelerde kaybettiğini gözler önüne sererken, oy düşüşünün Mart'taki yerel seçimlerde de sürmesinin ve özellikle kalelelerin kaybedilmesiyle partide genel başkanlık koltuğunun sallanacağı kaydediliyor. Mart sonrasına ilişkin senaryolarda, yine seçim kaybedilmesi halinde Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlık koltuğunu bu kez bırakacağı dile getiriliyor. Bu senaryo karşısında başkanlık yarışında ise Oğuz Kaan Salıcı, Canan Kaftancıoğlu, Muharrem İnce ve Selin Sayek Böke'nin adı geçiyor.

EVRİN GÜVENDİK

CHP’de Mart sonrası hesapları haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN