• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kılıçdaroğlu Ege’de başkan avına çıktı

Kılıçdaroğlu Ege’de başkan avına çıktı

04.09.2018, 23:25

Parti içi muhalefetin tavan yaptığı ’de gözler öncesi belediye başkanlıklarına çevrildi. Genel Merkez’in özellikle Ege’de muhalif cepheye yakın mevcut belediye başkanlarının üzerini çizdiği, yerlerine ise ’na yakın isimleri aday yapacağı konuşuluyor

Ege Bölgesi'nde büyükşehir ve ilçe belediyelerinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce destekçileri arasındaki çekişme yerel seçim öncesi adaylık konusunda da ön plana çıktı. Kılıçdaroğlu ve kurmaylarının yerel seçimde aday belirleme sürecinde mevcut belediye başkanlarının çoğunu gözden çıkardı. Bu söylentiler, partideki huzursuzluğu iyice gün yüzüne çıkardı

ÇERÇİOĞLU YERİNE TEZCAN

CHP Aydın'da büyükşehir ve ilçe belediyelerinde kimlerin aday yapılacağı merak konusu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun hakkındaki yolsuzluk dosyaları nedeniyle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun üzerini çizdiği iddiası kulisleri hareketlendirdi. Yerel seçim öncesi Aydın için henüz ortaya çıkan bir isim çıkmazken kulislerde büyükşehir için eski Parti Sözcüsü ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ile eski milletvekili Osman Aydın'ın isimleri konuşuluyor. Tezcan'ın partideki aktif görevinden ayrılmasının ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için nabız yokladığı öğrenildi.

EFELER, KUŞADASI, SÖKE

Büyükşehrin yanı sıra Çerçioğlu ile ters düşen Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı'nın yerine Kuşadası'nda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Evrim Karakoz, Söke'de Büyükşehir Belediyesi Söke Koordinatörü Fatih Akkentli ve Nejdet Özekmekçi, Efeler'de ise CHP İlçe Başkanı Barış Altıntaş isimleri konuşuluyor. Kendine ait iki otelin 70 bin liralık su borcunu sildirmesiyle gündeme gelen Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın da koltuğunun sallandığı yerine eski Belediye Başkanı Mümin Kamacı'nın aday olacağı söyleniyor. Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk'ün yerine Yeniköy eski Belediye Başkanı Erdal Arasan ile Gülşah Aydın Verim'in aday olabileceği belirtiliyor. Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı'nın yerine ise belediye başkan yardımcısı Erdinç Gümüş'ün düşünüldüğü belirtiliyor.

DENİZLİ'DE 3 İLÇE

CHP'nin Denizli'de kalesi olarak bilinen Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Başkafa'nın ilerleyen yaşı nedeniyle aday olmayacağı konuşuluyor.
Buldan'da Belediye Başkanı Mustafa Gülbay'ın yeniden aday olacağı kaydediliyor. Bozkurt'ta ise Başkan Birsen Çelik'in, adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Bu arada Denizli Büyükşehir için ise ana muhalefetten en etkili isimlerin Adnan Keskin ve Melike Basmacı olduğu öğrenildi.

KAZIM YÖRÜKCE/SEBAHATTİN ALP/ADEM ÜLKER

Kılıçdaroğlu Ege’de başkan avına çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN